Київський апеляційний суд заборонив Генеральній прокуратурі України отримувати доступ до електронного листування журналіста «Нового времени» Івана Верстюка.

У такий спосіб суд частково задовольнив клопотання адвокатів видання.

У коментарі Громадському Верстюк наголосив, що редакція разом з адвокатами в цілому задоволені таким рішенням, оскільки анонімність джерел інформації захищена.

Крім того, він додав що таким своїм рішенням апеляційний суд створив прецедент на майбутнє.

«У разі, якщо ГПУ, СБУ, Нацполіція чи ДБР захочуть отримати доступ до джерел інформації, то на сьогодні вже є прецедент, на який зможуть посилатись суди при ухваленні рішень», — сказав журналіст.

Верстюк також додав, що завдяки сьогоднішньому судовому рішенню, він разом з адвокатами вирішив не звертатись до Європейського суду з прав людини.

«Склалась та ситуація, де українське правосуддя справилось, тож така потреба відпала», — додав журналіст.

Водночас, згідно з рішенням суду, редакція змушена буде надати ГПУ копію авторського договору з Верстюком.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва надав Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції «Новое время» через матеріали про прокурора Олександра Корнійця.

Журналіст Іван Верстюк заявив, що розцінює як тиск на редакцію вимогу Генпрокуратури про надання доступу до внутрішніх матеріалів редакції та імейлів і документів, які він надсилав на редакційні пошти. Він також повідомив, що готує позов до ЄСПЛ, щоб вберегтися від обшуків Генпрокуратури.

Розслідування ГПУ, у межах якого ухвалили таке рішення суду, стосується матеріалу Верстюка «Діамантова дочка» про дочку колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, яка навчається в Британії. У виданні зазначають, що при публікації матеріалу спиралися на розслідування Британського кримінального агентства.

ГПУ пригрозила обшуками, якщо редакція не надасть доступ до документів та матеріалів. Наразі редакція оскаржує рішення суду.

Зазначимо, що Олександр Корнієць є фігурантом справи «діамантових прокурорів», у липні 2015 року його затримали на хабарі. Його звільнили, але справа досі перебуває в суді. У матеріалі «Нового времени» зазначено, що екс-прокурор при зарплаті 200 тисяч гривень на рік оплатив навчання дочки на суму понад 120 тисяч фунтів стерлінгів. ГПУ вважає публікацію цих відомостей розголошенням таємниці досудового слідства.

Поділитись: