Суд таки розгляне позов «Батьківщини» до НАЗК, яке зупинило фінансування партії

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі за позовом політичної партії «Батьківщина» до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Про це повідомляє пресслужба суду.

Суд вирішив розглядати справу за спрощеною процедурою — без повідомлення учасників справи. Водночас ОАСК відмовився одразу забезпечити позов і скасувати наказ про зупинення державного фінансування «Батьківщини».

Річ у тім, що партія, мовляв, не надала необхідних доказів. Проте, на думку суду, незабезпечення позову може «істотно ускладнити чи унеможливити подальше виконання рішення суду або ефективний захист інтересів позивача».

Про яку справу йдеться?

Нацагентство із питань запобігання корупції у четвертому кварталі 2020 року зупинило державне фінансування «Батьківщини» Юлії Тимошенко через порушення у фінансовому звіті партії. До такого НАЗК вдалося вперше з моменту свого створення.

Партія попросила суд визнати протиправними дії працівників НАЗК при складенні висновку про фінансовий звіт і скасувати наказ про припинення держфінансування. Також у «Батьківщині» просили на час розгляду справи й до вироку суду повернути їм фінансування.

У чому порушення?

Як писав рух ЧЕСНО з посиланням на висновок НАЗК, у звіті партії за перший квартал 2020 року виявили одразу кілька порушень. Вони стосуються аналізу звітності регіональних організацій партії та її центрального офісу, а саме:

  • відсутність звіту міської організації партії міста Українка;
  • відсутність відомостей про наявність фінансових зобов’язань перед ТОВ «Фінейт» на 45 тис. гривень;
  • підписання видаткових накладних про приймання спонсорських внесків у вигляді листівок, брошур та плакатів особами, які на момент підписання цих документів перебували за кордоном (стосується сумської та київської обласних організацій);
  • щодо донорів київської міської організації та кіровоградської обласної організації виявили невідповідність їхнього доходу та розміру їхніх внесків на користь цих осередків у 2017 — 2020 роках;
  • договори з низкою компаній на загальну суму понад 14 млн гривень були датовані раніше, ніж були відкриті вказані у них банківські рахунки. Йдеться про гроші, які партія отримала з держбюджету як компенсацію витрат на парламентську виборчу кампанію.

Що каже закон

Законодавство передбачає, що якщо звіт партії оформили з грубими порушення, або внесли у нього неправдиві дані, НАЗК може зупинити державне фінансування партії. Відновити його можуть, коли політсила усуне неточності.