Верховний «суд» в анексованому Криму відхилив апеляцію адвокатки українського політв'язня Володимира Балуха Ольга Дінзе на ухвалу Залізничного районного «суду» Сімферополя, який раніше відмовив Балуху в умовно-достроковому звільненні.

Верховний «суд» в анексованому Криму відхилив апеляцію адвокатки українського політв'язня Володимира Балуха Ольга Дінзе на ухвалу Залізничного районного «суду» Сімферополя, який раніше відмовив Балуху в умовно-достроковому звільненні.

Про це повідомила правозахисна група «Кримська солідарність».

«Суд не задовільнив вимоги сторони захисту та залишив рішення Залізничного районного суду без змін. Судове засідання закінчилося», — зазначає правозахисна група.

Безпосередньо Володимира Балуха до засу суду не доставили, проте він брав участь через відеозв'язок.

Балух перебив прокурора під час його виступу та назвав засідання «фарсом». Потім відмовився від участі — суддя вимкнув відеозв'язок.

Засідання було відкритим.

Адвокатка політв'язня зазначила, що суд у питанні розгляду дострокового умовного звільнення спирався на характеристику Балуха з місця ув'язнення.

«На думку суду, його не можна звільняти умовно-достроково, адже його адміністрація слідчого ізолятору характеризує негативно», — зазначила адвокатка.

Також вона підтвердила, що Балух продовжує голодування.

6 вересня Росія направила до Європейського суду з прав людини інформацію про здоров’я чотирьох українських політв’язнів, зокрема Володимира Балуха, який голодує 173-й день. Водночас РФ заявила, що жоден з них нібито не голодує.

1 вересня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух дуже погано почувається.

Станом на 6 вересня Балух голодує 173 дні. За час голодування він втратив 30 кілограмів ваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Політв’язень Балух написав листа українцям: «Вітаю всіх, хто любить Україну»

5 липня підконтрольний окупаційній владі Раздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

10 серпня мати політв’язня Володимира Балуха відвідала його в ізоляторі тимчасового тримання у Криму. За словами матері, Володимир не розповідає їй про стан свого здоров’я, аби її не засмучувати.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомляв, що Володимира Балуха продовжують тримати у загальній камері. Адміністрація СІЗО у Сімферополі не враховує його важкий стан. За його словами, Балуха потрібно перевести в камеру з двома ув’язненими

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

Президент України Петро Порошенко подякував Балуху за написаний йому лист.

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

Поділитись: