УКРАЇНА

Суд у Києві визнав прослуховування Розенблата протиправним: НАБУ не погоджується

21 вересня, 2018 19:13
УКРАЇНА/Суд у Києві визнав прослуховування Розенблата протиправним: НАБУ не погоджується
Зберегти
Вигляд
Окружний адміністративний суд Києва 20 вересня визнав кримінальне переслідування Борислава Розенблата по «бурштиновій справі» порушенням депутатської недоторканості. У свою чергу, у НАБУ заявили, що суд своїм рішенням перевищив свої повноваження.

Окружний адміністративний суд Києва 20 вересня визнав кримінальнвизнав прослуховування Розенблата протиправниме переслідування Борислава Розенблата по «бурштиновій справі» порушенням депутатської недоторканості. У свою чергу, у Національному антикорупційному бюро (НАБУ) заявили, що суд своїм рішенням перевищив свої повноваження.

Прес-служба суду оприлюднила рішення 20 вересня.

У своєму рішенні суд повідомив, що задовольнив позов Розенблата до НАБУ та Генпрокуратури. Суд пояснив, що НАБУ та ГПУ  «безпідставно» проводили розслідування щодо Розенблата «без дотримання законодавчих вимог щодо депутатської недоторканності».

«Що, крім іншого, призвело до протиправного втручання в особисте і сімейне життя Розенблата», — йдеться у повідомленні.

Крім того, суд визнав дії НАБУ та ГПУ протиправними і зобов’язав їх дотримуватись вимог законодавства.

У свою чергу, НАБУ 21 вересня опублікувало заяву про те, що окружний адміністративний суд міста Києва не мав права задовольняти позов Розенблата.

«Компетенція адміністративних судів — це розгляд справ в сфері адміністративних та публічних відносин, а не оцінка допустимості та законності доказів, зібраних в межах кримінального процесу», —сказано в заяві.

Також НАБУ заперечує, що почало слідчі дії щодо Розенблата до рішення парламенту про притягнення його до кримінальної відповідальності.

Крім того, бюро наголосило, що «в разі набуття законної сили, рішення суду створить серйозні перепони у боротьбі з політичною корупцією в країні».

Нагадаємо, 9 лютого Солом'янський районний суд Києва дозволив зняти електронний браслет з народного депутата Борислава Розенблата.

У жовтні 2017 року термін дії заборони на виїзд за кордон для депутата Розенблата закінчився.

Розенблат намагався вилетіти з України. Сам депутат у Facebook зазначив, що попередив НАБУ за три дні про те, що збирається виїхати за кордон.

Тоді співробітники НАБУ затримали Розенблата в аеропорту «Київ», коли він нібито намагався вилетіти з України. Після цього  Солом’янський райсуд Києва зобов’язав Розенблата носити електронний браслет до 18 грудня 2017 року.

Пізніше Розенблат подав позов проти України до Європейського суду з прав людини у зв'язку, на його думку, з порушенням його прав у рамках розслідування розпочатої НАБУ справи.

Депутати Максим Поляков і Борислав Розенблат підозрюються в отриманні коштів і лобіюванні інтересів іноземної компанії «Фуджейра», яка видобуває бурштин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розенблат Недоторканний: що чекає на депутата від партії президента. 

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини