Лефортівський суд Москви 17-го квітня розгляне клопотання слідчих ФСБ Росії, щодо продовження арешту 24-ом українським військовополоненим морякам.

Про це Громадському повідомив адвокат Айдер Азаматов, який захищає одного з полонених українців Юрія Будзила.

«Спочатку були дати 15-16 квітня, потім зупинилися на 17-му. З 9:30 буде дві четвірки, о 14:30 — три четвірки», — розповів адвокат.

Прес-секретарка Лефортівського суду Москви Ксенія Первовласенко повідомила Громадському, що матеріали поки не надійшли, але попередньо суд запланований на 17-те. Усім полоненим українцям планують обрати запобіжний захід впродовж одного дня. Термін досудового слідства завершується у травні 2019, ймовірно його теж будуть продовжувати.

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблібіля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року.

Поділитись: