З СІЗО Сімферополя вивезли 21 українського моряка, яких захопили на суднах у Керченській протоці. Також трьох поранених українців вивезли з лікарні Керчі. Про це Громадському повідомив координатор адвокатів українських моряків Микола Полозов.

«На цей момент відомо, що їх вивезли з СІЗО Сімферополя. Куди їх привезли — не відомо. Очікуємо на підтвердження від офіційних джерел. Також відомо, що троє покинули Керч», — сказав адвокат.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз також сказав Громадському, що в СІЗО Сімферополя українців немає.

Захисник Полозов уточнив, що йому відомо про трьох поранених українців, а не про 6, як заявляли ВМС України.

«Усі прооперовані. Двоє з легкими пораненнями, один з тяжкими», — сказав захисник.

Водночас уповноважена з прав людини у Криму Людмила Лубіна в коментарі кримським ЗМІ сказала, що усіх 24 утримуваних українців відправлять до СІЗО Москви.

«Справа ведеться на найвищому рівні цілою групою московських та кримських слідчих», — сказала Лубіна.

На питання Громадського про те, де будуть відбуватися суди, якщо моряків справді перевезуть до Москви, адвокат Полозов сказав: «Поки не буде відомо точно, де вони перебувають, я би не хотів це коментувати та обговорювати чутки».

У Службі безпеки України повідомили, що двоє її співробітників, яких захопили разом з моряками, готуються до перевезення в Москву.

Також в СБУ знову пояснили, що захоплені військові є співробітниками військової контррозвідки, які забезпечували підрозділи ВМС і ця практика є стандартною для всіх спецслужб.

29 листопада з'явилася інформація, що захоплених моряків вивозять із СІЗО Сімферополя до Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Поділитись: