ENRU

Суд у справі глави МВС Авакова проти Саакашвілі відклали

Дніпровський райсуд Києва відклав розгляд справи за позовом голови Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова проти екс-голови Одескої області Міхеіла Саакашвілі. Аваков судиться щодо захисту честі та гідності.

Відповідне рішення ухвалила суддя 18 вересня, передає кореспондент Громадського.

Розгляд перенесли, оскільки на суд не з'явилася одна з відповідачів — журналістка Тетяна Даниленко. Адвокати стверджують, що Даниленко не отримала повістки до суду.

«Оскільки не відомі причини, чому відповідач не отримав документів, то суд оголошує перерву до 21 листопада. Судове засідання оголошене закритим», — оголосила суддя Наталія Арапіна.

Директор департаменту юридичного забезпечення МВС Денис Горбась повідомив, що Аваков вимагає спростувати заяву Саакашвілі щодо нібито подвійного громадянства міністра внутрішніх справ.

За словами адвоката Саакашвілі Дмитра Салатюка, це вже не перший позов Авакова проти Саакашвілі щодо захисту честі та гідності.

Зазначимо, що між Арсеном Аваковим і Міхеілом Саакашвілі раніше стався особистий конфлікт.  Так, 14 грудня 2015 року на засіданні Нацради реформ, голова МВС перейшов на крик зі словами: «Забирайся з моєї країни» і хлюпнув водою в обличчя Саакашвілі. Яценюк обізвав грузинського екс-президента «гастролером» і теж попросив «забиратися з України».

26 липня президент Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства. Формальним приводом для цього стало те, що Саакашвілі нібито приховав інформацію про кримінальне переслідування в Грузії.

10 вересня Саакашвілі перетнув український кордон, коли натовп прихильників «заніс» його на українську сторону, прорвавши кордон правоохоронців.

Пізніше Аваков закликав Саакашвілі прийти до Міграційної служби.