Федеральний суд у Вашингтоні наказав Білому дому оприлюднити 20 електронних листів, пов'язаних з рішенням президента США Дональда Трампа про призупинення військової допомоги Україні, затвердженої Конгресом.

Про це повідомляє американське видання Law&Crime.

«Суддя Емі Джексон ухвалила рішення на основі позову The New York Times щодо Закону про свободу інформації, який вимагав оприлюднення комунікацій між Майклом Даффі, першим заступником директора з програм нацбезпеки адміністративно-бюджетного управління, та Робертом Блером, старшим радником тодішнього в.о. керівника апарату Білого дому Міка Малвені.

Раніше The New York Times просило у Білого дому це листування, однак там відмовили виданню, пославшись на привілей виконавчої влади. В адміністрації Трампа заявили, що ці документи підпадають під категорію листування президента, віцепрезидента або безпосередніх радників, яке може бути засекреченим рішенням Білого дому.

Нагадаємо, саме рішення президента США про призупинення оборонної допомоги для України влітку 2019 року стало однією з основних причин для оголошення Трампу імпічменту Палатою представників Конгресу США. Замороження Дональдом Трампом військової допомоги Україні було пов’язане з його бажанням, аби та оголосила про розслідування щодо одного з конкурентів Трампа на президентських виборах 2020 року — Джозефа Байдена. Сам Трамп і його адвокати це заперечували.

 5 лютого Сенат США відхилив обидві статті імпічменту президента Дональда Трампа — зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу, який розслідував його дії. Так завершилася третя в історії США процедура імпічменту щодо глави країни.

Поділитись: