Світ / Близький Схід

Суд Туреччини звільнив американського пастора Брансона, через арешт якого США запровадили санкції проти Стамбула

BBC
Світ/Близький Схід/Суд Туреччини звільнив американського пастора Брансона, через арешт якого США запровадили санкції проти Стамбула
Зберегти
Вигляд
Суд у місті Ізмір визнав американського пастора Ендрю Брансона винним у підтримці тероризму. Його засудили до трьох років і 1,5 місяця в'язниці, однак йому зарахували той час, який він провів під арештом, тому Брансона звільнили у залі суду.

У суді наголосили, що у Брансона більше не підпадає під заборону на виїзд за кордон.

Нагадаємо, 15 серпня суд у Туреччині відмовився відпустити Брансона з-під домашнього арешту.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявляв, що Туреччина не змінить позицію щодо арешту американського пастора.

Через переслідування Брансона США на початку серпня запровадили санкції проти двох турецьких міністрів. Це перший випадок в історії, коли під санкції Вашингтона потрапили вищі посадові особи країни НАТО.

Через кілька днів після цього президент США Дональд Трамп підвищив мита на турецьку сталь і алюміній. На тлі погіршення відносин зі США курс турецької ліри за декілька днів впав на 25%.

Зі свого боку Ердоган закликав владу США змінити ставлення до Туреччини, пригрозивши пошуком нових союзників. Він оголосив про бойкот електроніки зі США та підписав указ про підвищення мит на товари зі США.

Також Туреччина направила скаргу проти США до Світової організації торгівлі.

15 серпня суд у Туреччині відмовився відпустити Брансона з-під домашнього арешту.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Туреччина не змінить позицію щодо арешту американського пастора.

США пригрозили Туреччині новими санкціями через справу пастора Брансона.

Брансон працював у Туреччині понад 20 років. Його затримали в 2016 році та звинуватили у тероризмі та шпигунстві. Анкара заявляє, що Бренсон нібито допомагав групам, які стояли за організацією військового перевороту в Труеччині в липні 2016 року.

25 липня 2018 Брансона взяли під домашній арешт. Державний секретар США Майк Помпео заявив, що Туреччина має звільнити його та відпустити на батьківщину.

Пов`язані новини