Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя виніс вирок фігурантам «справи Веджіє Кашка» Казиму Аметову, Асану Чапуху, Руслану Трубачу і Бекіру Дегерменджі.

Як повідомляє громадське об'єднання «Кримська солідарність», Трубача, Дегерменджі і Аметова «суд» засудив до 3 років умовно, з випробувальним терміном 3 роки, а Асана Чапуха — до 3,5 років умовно, з випробувальним терміном 3 роки.

Також повідомляється, що у захисту є 10 днів, щоб оскаржити вирок, а до розгляду апеляції фігуранти справи мають перебувати під домашнім арештом.

Нагадаємо, фігуранта «справи Веджіє Кашка» Асана Чапуха відпустили з СІЗО під домашній арешт через критичний стан здоров'я та неможливість необхідного лікування в СІЗО.

21 вересня Чапух припинив голодування, яке почав 15 вересня, через погіршення здоров'я на прохання адвоката Айдера Азаматова.

23 листопада 2017 в анексованому Криму російські силовики затримали та взяли під варту Асана Чапуха разом із трьома іншими кримськими татарами. Унаслідок цих дій від інфаркту померла 83-річна ветеранка кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Щодо чотирьох затриманих (Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Руслана Трубача та Кязіма Аметова) порушили кримінальну справу за підозрою в нібито вимаганні.

Поділитись: