Підконтрольний Росії Центральний районний суд Сімферополя вирішив примусово доставити на засідання 22 травня активіста Едема Бекірова, якого звільнили з російського полону під час обміну полонених у вересні 2019 року.

Про це заявив його адвокат Олексій Ладін, повідомляє «Кримська солідарність».

«На цьому засіданні прокурор заявила клопотання про примусовий привід, незважаючи на документи, які надав захист, про те, що він вже і не зареєстрований в Сімферополі, а зареєстрований в Новоолексіївці, масу медичних документів про те, що він проходив і проходить лікування, в тому числі стаціонарне, і операції на території України», — сказав Ладін.

Адвокат також додав, що наразі Бекіров входить до групи ризику, і будь-які відвідування будь-яких громадських місць йому суворо заборонені лікарями.

Зазначається, що суд проігнорував доводи захисту, мотивуючи своє рішення тим, що оригінали не були надані, а копіям захисту він не довіряє.

Нагадаємо, силовики РФ затримали кримського татарина Бекірова на адмінмежі з Кримом 12 грудня 2018 року. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що активіст їхав до Криму, аби відвідати матір та інших родичів;

13 грудня 2018 року суд взяв під варту кримського татарина Бекірова. Окупаційна влада звинуватила його у транспортуванні понад 10 кілограмів тротилу та 190 бойових патронів.

7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Едем Бекіров та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Поділитись: