ENRU

Суд відхилив апеляцію у справі про відновлення Скрипіна і Грішина в ГО «Громадське ТБ»

Апеляційний суд міста Києва відхилив звернення колишніх співробітників Романа Скрипіна та Сергія Грішина у справі про відновлення членства в громадській організації «Громадське Телебачення».

Відповідне рішення було ухвалено 3 жовтня. Таким чином, суд фактично поставив крапку у цій справі.

«Після розгляду апеляційної скарги рішення набуває чинності, тобто, рішення першої інстанції залишено у силі. Водночас, вони ще можуть подати касаційну скаргу», — зазначила юристка Громадського Катерина Безнощенко.

За її словами, сьогодні на суді Скрипіна та Грішина не було, був їх представник, який не надав змістовних аргументів щодо скасування рішення суду першої інстанції.

«Що сьогодні важливо: не тільки перемога як така, а що в судовому порядку остаточно встановлено, що він заподіяв шкоду організації», — каже Катерина Горчинська, виконавча директорка ГО «Громадське Телебачення».

Апеляція була подана після того, як 24 травня 2017 року Печерський суд відмовився відновити членство Скрипіна та Грішина в ГО «Громадське ТБ»

Скрипіна та Грішина було виключено з членів ГО «Громадське телебачення» за рішенням більшості 15 лютого 2016 року за поданням Програмної ради через недотримання положень Статуту організації, вчинення дій, які суперечать статутній меті організації та/або завдають шкоду її репутації, та невідповідність вимогам щодо членства в організації.

Таке рішення було ухвалене членами організації після того, як Наглядова рада ГО «Громадське телебачення» 19 січня 2016 року звернулася до Скрипіна з вимогою передати права на доменне ім’я, яким на той час користувалося Громадське, та гроші організації, які колишній керівник вивів на приватний рахунок у Чехії. Скрипін не виконав вимогу Наглядової ради.

Громадське звинувачує Скрипіна у привласненні понад 200 тисяч євро організації. За фактом шахрайства правоохоронними органами було відкрито кримінальне провадження. 

Наразі Скрипін також оскаржує рішення суду про відмову в захисті честі та гідності. За нібито нанесену моральну шкоду Скрипін вимагав стягнути з журналіста Богдана Кутєпова суму в розмірі 150 тисяч гривень, а з інших відповідачів солідарно — 850 тисяч гривень.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram