УКРАЇНА

Суд відклав розгляд позову щодо «соціальних» роликів Генпрокуратури

1 червня, 2018 12:02
УКРАЇНА/Суд відклав розгляд позову щодо «соціальних» роликів Генпрокуратури
Зберегти
Вигляд
Наступне засідання суду відбудеться 8 серпня.

Окружний адміністративний суд Києва 1 червня оголосив перерву у підготовчому судовому засіданні щодо справи Центру протидії корупції до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Про перерву попросив позивач для залучення третьої сторони у справі — Генеральної прокуратури України, повідомляє «Радіо Свобода».

Наступне засідання суду відбудеться 8 серпня.

23 квітня суд відкрив провадження через «соціальні» ролики ГПУ від імені Луценка. Центр протидії корупції позивається до Нацради через рекламні ролики, що транслювалися на телеканалах і позитивно висвітлювали діяльність Генеральної прокуратури і, за висновком ради, є соціальною рекламою.

Юристи центру протидії корупції переконані, що поширення цих відео є порушенням закону «Про рекламу» і не можуть бути соціальною рекламою, а Генпрокуратура мала би заплатити за їх поширення, адже ця реклама «сприяє позитивному іміджу політичної особи».

Крім того, стверджують юристи Центру, у роликах наведена неправдива, а саме завищена статистика щодо діяльності Генпрокуратури. Ці дані центр отримав від самої прокуратури у відповіді на запит.

Третіми особами у провадженні виступають генеральний прокурор Юрій Луценко та громадська організація «Українська антикорупційна асоціація».

Раніше в ефірі телеканалів з'явилася реклама, яка розповідає про досягнення Генеральної прокуратури.

Генеральна прокуратура України заперечила, що вона причетна до виготовлення та розміщення рекламних роликів про роботу відомства від імені його очільника Юрія Луценка.

У самих же роликах йдеться про:

-«спецконфіскацію грошей оточення Януковича».

-«повернення державі понад 126 гектарів земель»,

-«будівництво доріг, розвиток сільської медицини» тощо.

Усі ролики завершувалися гаслом від імені Луценка: «Виконуємо закон, встановлюємо справедливість».

На питання про те, хто може бути до цього причетним, речниця генпрокурора Сарган відповіла, що за даними «на яких її відзначили в соцмережах» йдеться про одну з громадських організацій. Як стало відомо, йшлося саме про «Українську антикорупційну асоціацію».

У Нацраді повідомили, що Генпрокуратура зверталася до Нацради за роз’ясненнями щодо надання статусу соціальної реклами роликам.

Пов`язані новини