Суд відпустив Семенченка під домашній арешт, ГУР просило звільнити його для участі у війні

Колишній народний депутат Семен Семенченко
Колишній народний депутат Семен СеменченкоFacebook / Анатолій Віногродський

Київський апеляційний суд змінив запобіжний захід із тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт для колишнього народного депутата Семена Семенченка, якого підозрюють у створенні незаконного збройного формування та організації теракту. Головне управління розвідки Міноборони просило відпустити командира батальйону «Донбас» воювати за Україну.

Про це пише «Українська правда» з посиланням на рішення суду, озвучене на засіданні 21 червня, та листи начальника ГУР МО Кирила Буданова до судів.

Доповнено о 19:00. Нам у коментарі адвокат Семенченка Руслан Савченко підтвердив, що його підзахисного відпустили під домашній арешт. «Була подана апеляція, і суд визнав те, що Семенченку потрібно полегшити запобіжний захід, а саме надати цілодобовий домашній арешт. Зважили на ту ситуацію, що він уже був під домашнім арештом і не порушував жодних своїх обов'язків, які були на нього покладені», — сказав адвокат.

УП повідомляє, що 13 червня Буданов звернувся до Київського апеляційного суду та Шевченківського районного суду Києва з листами, в яких ручався за Семенченка. У них ішлося, що той «має високі організаційні якості, успішно діяв як командир підрозділу, керував та безпосередньо організовував оборону населених пунктів і територій», тож «зараз його організаторські здібності принесуть користь країні й обороні».

Голова ГУР зазначив, що Семенченко неодноразово озвучував бажання взяти участь у захисті України, а президент Володимир Зеленський допускав залучення до оборони держави досвідчених бійців, які перебувають під вартою чи відбувають покарання.

Буданов зазначив, що Семенченка звинувачують у злочинах, які не пов'язані із загрозою життю та здоров'ю громадян, і його провину не довели. За словами голови ГУР, більшість обвинувачених у цій справі захищають Україну зі зброєю в руках в офіційних підрозділах.

ГУР МО ініціювало розгляд питання про зміну запобіжного заходу та входження Семенченка до складу ЗСУ для оборони держави. Відомство обіцяє проконтролювати, щоб Семенченко прибув до військової частини й далі на фронт, а після закінчення бойових дій готове гарантувати його участь у судових процесах.

Київський апеляційний суд ухвалив задовольнити частково апеляційну скаргу адвоката Семенченка і звільнити підозрюваного під цілодобовий домашній арешт. На нього поклали обов’язки прибувати на вимогу суду й утриматися від спілкування зі свідками.

Повне рішення суду мають оприлюднити 23 червня, а термін дії ухвали — 60 днів, тобто до 19 серпня 2022 року.

У чому звинувачують Семенченка?

24 березня 2021 року СБУ та Офіс генерального прокурора заявили, що викрили незаконну приватну військову компанію (ПВК), яка діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій та укладала контракти з різноманітними групами з країн Близького Сходу.

Одним з організаторів ПВК правоохоронці назвали колишнього командира другого батальйону спеціального призначення «Донбас» Семена Семенченка. Йому оголосили підозру та спершу відправили під варту, потім відпустили під домашній арешт, а 26 липня 2021 року знову взяли під варту.

Окрім того, Семенченка підозрюють в організації терористичного акту в липні 2019 року. Тоді з ручного протитанкового гранатомета обстріляли будівлю телеканалу «112 Україна», який перебуває під санкціями. 14 травня 2021 року СБУ оголосила Семенченку підозру в організації цього обстрілу.