УКРАЇНА

Суд визнав незаконним накладання 7 млрд грн штрафу на очільника Нафтогазу

27 липня, 2018 13:22
УКРАЇНА/Суд визнав незаконним накладання 7 млрд грн штрафу на очільника Нафтогазу
Зберегти
Вигляд
Подільський суд Києва визнав незаконним рішення енергетичної митниці про накладання на очільника Нафтогазу Андрія Коболєва штрафу у розмірі 7 мільярдів гривень.

Подільський суд Києва визнав незаконним рішення енергетичної митниці про накладання на очільника Нафтогазу Андрія Коболєва штрафу у розмірі 7 мільярдів гривень.

Про це йдеться у постанові суду.

Зокрема, там повідомляється, що у діях Коболєва як керівника НАК Нафтогаз не було складу правопорушення, зокрема в частині порушення митних правил при переміщенні газу.

Крім цього, суд постановив закрити справу проти Андрія Коболєва.

Нагадаємо, що 1 березня стало відомо, що Енергетична митниця ДФС оштрафувала Коболєва на 8,3 мільярди гривень за порушення митних правил.

«А ось і привітання з перемогою в Стокгольмі, яке я сьогодні отримав від Державної фіскальної служби України: два персональні штрафи на суму 7 та 1,3 млрд. грн. Тобто я (як фізична особа) повинен сплатити 8,3 млрд. грн «не пізніше п'ятнадцяти днів», — повідомив тоді Коболєв.

У тексті постанови йдеться про те, що Коболєв «не забезпечив можливість подання додаткової митної декларації з повним пакетом товаросупроводжуючих документів».

Керівник Нафтогазу Андрій Коболєв оскаржив в Подільському районному суді Києва дві постанови Енергетичної митниці про стягнення штрафів на суму 1,3 та 7 мільярдів гривень.

У ДФС обіцяли розслідувати підстави штрафу главі Нафтогазу Коболєву. Також там повідомляли, що готові підписати мирову угоду з Нафтогазом.

Пов`язані новини
Політика
13 грудня 2018
Насіров прокоментував вимогу його адвокатів зачитати весь обвинувальний акт
Екс-глава Державної фіскальної служби Роман Насіров, звільнення якого суд визнав незаконним, прокоментував вимогу його захисників у суді зачитати увесь текст обвинувального акту, що загалом може зайняти кілька років.«Сторона обвинувачення повинна оголосити обвинувальний акт. Скорочено? Такого в законі немає. Тепер ми повертаємось до конкретних прикладів. Ми ніколи не бачили обвинувального акту на 800 сторінок, там незрозуміло що», — сказав Насіров ефірі «Суспільного» і додав, що це сторона обвинувачення затягує справу, а не сторона захисту.На засіданні 19 січня за клопотанням захисту Насірова прокурори продовжили зачитувати повністю обвинувальний акт. Загалом документ налічує 774 сторінки, але прокурори встигли прочитати лише 54 сторінок. Зазвичай обвинувачений і його адвокати самостійно ознайомлюються з обвинувальним актом, але Насіров звернувся із клопотанням, щоб цей документ зачитали в суді в повному обсязі. Попри це, Насіров дорікнув прокурорам, що вони «надто повільно» зачитують обвинувальний акт. Прокурори ж зазначили, що «це є очевидним затягуванням судового процесу».У Національному антикорупційному бюро України заявили, що справа Насірова розглядатиметься в суді роками через затягування адвокатами. Громадські ж організації заявили, що на зачитування всього обвинувального акту Насірова знадобиться понад два роки.Напередодні, 12 грудня, у НАБУ повідомили, що Шевченківському райсуду Києва залишилося зачитати ще 380 сторінок обвинувального акту в справі поновленого на посаді глави ДФС Романа Насірова.
Перевірено
4:43
Зберегти