Суд Європейського союзу ухвалив рішення, яким дозволив Верховному суду Австрії продовжити процедури у справі українського олігарха Дмитра Фірташа до США, застосовуючи норми Хартії ЄС, а не Європейської конвенції з прав людини, що може дати можливість екстрадувати його до США.

Суд ЄС постановив, що розгляд справи в Австрії не суперечить європейським законам і може продовжити судочинство без повторного розгляду справи. Це, очікується, дозволить відновити процес екстрадиції Фірташа до Сполучених Штатів Америки.

Нагадємо, у 2014-му році українського олігарха Дмитра Фірташа затримали у Відні за запитом про екстрадицію до США, де його звинувачують у дачі хабара розміром 18,5 мільйонів доларів за ліцензію на розробку титанових родовищ у Індії поза конкурсом. Олігарху загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів.

У лютому 2017 року суд в Австрії задовольнив скаргу прокуратури про екстрадицію олігарха Фірташа у США.

Австрійський суд в грудні 2017 року відтермінував екстрадицію Дмитра Фірташа до США, тому що визнав апеляцію олігарха переглянути вердикт Апеляційного суду країни, який дозволив його екстрадицію в США.

Крім цього, Іспанія оголосила Фірташа в міжнародний розшук у справі про відмивання грошей.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: