Суд Європейського Союзу визнав неправомірність ув'язнення в Іспанії депутата Європарламенту Оріола Жункераса через депутатський імунітет.

Як повідомляє DW, суд ЄС у Люксембурзі визнав, що Іспанія порушила європейське законодавство, ув'язнивши каталонського євродепутата Оріоля Жункераса.

Згідно з оголошеним 19 грудня рішенням суду, член Європарламенту Жункерас через ув'язнення не зміг приступити до виконання своїх депутатських обов'язків, бо перебував під вартою в Іспанії, хоч і мав на той час депутатський імунітет.

В ухвалі суду наголошується, що під дію депутатського імунітету політики підпадають з моменту оголошення результатів виборів до Європарламенту. Натомість своїми діями іспанська влада не дозволила Жункерасу скласти присягу та приступити до роботи в Європарламенті.

Зазначається, що іспанські органи юстиції мали право подавати заяву на позбавлення його депутатської недоторканності лише після складання присяги.

14 жовтня 2019-го Верховний суд Іспанії визнав дев'ятьох каталонських лідерів винними в заколоті і розтраті у зв'язку з організацією референдуму про незалежність регіону у 2017 році.

Максимальний термін — 13 років ув’язнення — отримав колишній заступник голови уряду Каталонії Оріол Жункерас. У вироку суд наголосив, що каталонські лідери не закликали до насильства і не брали участь в насильницьких спробах відділення Каталонії, проте усвідомлювали, що їхні дії можуть призвести до сутичок.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року у Каталонії відбувся невизнаний центральною владою референдум про незалежність від Іспанії. Більшість голосів мешканці Каталонії віддали на референдумі за відокремлення від Іспанії. Іспанська поліція застосувала силу проти прихильників незалежності Каталонії.

11 жовтня глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії в односторонньому порядку.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю Конституції — у регіоні ввели пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії.

Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон, який нині живе в Бельгії.

Поділитись: