Суд загальної юрисдикції Євросоюзу, що знаходиться у Люксембурзі, відмовив у задоволенні вимог російських державних банків, а також дочірнім компаніям Газпрому щодо скасування санкцій.

Суд загальної юрисдикції Євросоюзу, що знаходиться у Люксембурзі, відмовив у задоволенні вимог російських державних банків, а також дочірнім компаніям Газпрому щодо скасування санкцій.

Про це йдеться у рішенні суду.

Як зазначається, російські «Сбербанк», «ВТБ», «Промінвестбанк», «Газпром нефть» та «Роснефть» подали позов до суду ЄС з вимогою визнати запроваджені проти них санкції необґрунтованими та скасувати їх. Позов надійшов до суду ще у 2014 році.

«По суті суд встановив, що Рада ЄС достатньо обґрунтувала оскаржені правові акти. Проголошена мета оскаржуваних актів полягає в тому, щоб підвищити ціну за дії Росії, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України, а також підтримати мирне врегулювання кризи», — йдеться у рішенні суду.

Також 13 вересня стало відомо, що Рада Євросоюзу продовжила санкції проти 155 громадян Росії та 44 юридичних осіб, запроваджені за порушення Росією територіальної цілісності України, до 15 березня 2019 року.

Крім цього, 12 вересня Київський апеляційний суд заморозив акції українських дочірніх банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» на виконання рішення Гаазького арбітражу про відшкодування збитків від анексії Криму.

Нагадаємо, що в уряді України пропонують санкції проти 19 компаній РФза будівництво Керченського мосту.

У липні Європейській союз на півроку продовжив економічні санкції проти Росії.

Уперше ЄС запровадив санкції проти Росії в липні 2014 року як відповідь на «дестабілізуючі дії Росії в Україні».

29 червня Європейський парламент ухвалив рішення про продовження санкцій проти Росії за анексію Криму та Севастополя.

Також 14 травня 2018 року Євросоюз ввів санкції проти п’яти фізичних осіб через організацію «виборів» в анексованому Криму.

Поділитись: