Суд заарештував другого підозрюваного у справі «Роттердам+» із заставою у 2 млн грн

Солом’янський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном два місяці з альтернативою застави у 2 млн грн підозрюваному у справі «Роттердам+», екс—начальнику відділу Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Тарасу Ревенкові.

Про це повідомляє «5 канал».

Своєю чергою, прокурори клопотали про взяття під варту на 60 діб або заставу в 5 млн грн.

Cторона захисту заявила, що підозра необґрунтована, а прокурори не надали рішення Окружного адміністративного суду Києва, апеляційної та касаційної інстанцій, які визнали формулу законною та економічно обґрунтованою.

Суд не задовольнив вимог прокуратури, але зобов'язав Ревенка до 10 жовтня не покидати меж Києва без дозволу слідства, й утримуватися від спілкування з працівниками НКРЕКП щодо обставин кримінального провадження.

Раніше суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном два місяці з альтернативою застави у 2 млн грн колишньому члену НКРЕКП Володимиру Євдокимову, якого затримали 8 серпня.

Нагадаємо, 8 серпня НАБУ оголосило про підозру шістьом особам у завданні державі збитків на 18,87 мільярда гривень через формулу «Роттердам+». Серед обвинувачених — колишнє керівництво НКРЕКП та менеджери «ДТЕК» Ріната Ахметова.

У відповідь на звинувачення НАБУ колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк повідомив, що історія «Роттердам+» — це «розкручена медійно-юридична бульбашка».

У «ДТЕК» заявили, що запровадження формули ціноутворення на теплову електроенергію дозволило «встановити прозорі правила роботи на гуртовому ринку електроенергії, які раніше буди відсутні»

Водночас представник президента у Кабміні заявляв, що формула «Роттердам+» не діє в Україні з кінця травня.

Він також нагадав, що президент Володимир Зеленський вніс до Ради законопроєкт, яким пропонує замінити формулу «Роттердам+» на «Роттердам-», виключивши з неї вартість доставки вугілля з порту міста Роттердам.

Зазначимо, що формула «Роттердам+» втратила свою актуальність після запровадження нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року. Так, в умовах ринку, ціну на теплову електроенергію встановлює не регулятор, а сам ринок, тобто попит та пропозиція.