САП: одного з підозрюваних у справі «Роттердам+» затримали, решта 5 — за кордоном
Колишнього члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), якого підозрюють у завданні державі збитків на 18,87 мільярда гривень через запровадження формули «Роттердам+», затримали.
Про це повідомив голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький під час брифінгу, передає «УНІАН».
За його словами, решта п’ятеро фігурантів справи, яким оголосили про підозру, знаходяться за кордоном.
«Одного підозрюваного було вчора затримано. Зараз, я думаю, в ці хвилини, здається, триває судове засідання в Солом’янському суді з обрання запобіжного заходу. Це член НКРЕКП. Ми просимо тримання під вартою з альтернативою застави в 50 млн гривень, як це вимагає Кримінально-процесуальний кодекс», — поінформував він.
8 серпня НАБУ оголосило про підозру шістьом особам у завданні державі збитків на 18,87 мільярда гривень через формулу «Роттердам+». Серед обвинувачених — колишнє керівництво НКРЕКП та менеджери «ДТЕК» Ріната Ахметова.
У відповідь на звинувачення НАБУ колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк повідомив, що історія «Роттердам+» — це «розкручена медійно-юридична бульбашка».
У «ДТЕК» заявили, що запровадження формули ціноутворення на теплову електроенергію дозволило «встановити прозорі правила роботи на гуртовому ринку електроенергії, які раніше буди відсутні»
Раніше представник президента у Кабміні заявляв, що формула «Роттердам+» не діє в Україні з кінця травня.
Він також нагадав, що президент Володимир Зеленський вніс до Ради законопроект, яким пропонує замінити формулу «Роттердам+» на «Роттердам-», виключивши з неї вартість доставки вугілля з порту міста Роттердам.
Зазначимо, що формула «Роттердам+» втратила свою актуальність після запровадження нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року. Так, в умовах ринку, ціну на теплову електроенергію встановлює не регулятор, а сам ринок, тобто попит та пропозиція.
- Поділитися: