Печерський районний суд Києва постановив закрити адміністративне провадження щодо президента Володимира Зеленського, яке порушило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) через те, що він не повідомив про «суттєві зміни у майновому стані».

Як пише «Інтерфакс-Україна», про це йдеться у Єдиному реєстрі судових рішень.

Суд закрив провадження «у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення».

Там зазначили, що хоч і на президента поширюється дія закону «Про запобігання корупції», проте за статтею 105 Конституції він користується правом недоторканності, поки виконує свої повноваження. Проти нього не можна порушити кримінальну справу.

7 липня президент України Володимир Зеленський звернувся до Національного агентства з питань запобігання корупції через власне порушення. Він не повідомив про «суттєві зміни в майновому стані», чим порушив законодавство.

Як повідомила тоді пресслужба Офісу президента, у 2019 році родина Зеленського отримала кошти «в рахунок погашення вартості облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) загальною сумою 5,1 млн грн та здійснила витрати на придбання ОВДП в сумі 5,2 млн грн».

Згодом НАЗК вручило Зеленському два протоколи про адміністративне порушення. Президенту загрожував штраф у розмірі 1700-3400 гривень.

Нагадаємо, раніше проти Зеленського відкрили справу через порушення умов карантину: під час поїздки до Хмельницького глава держави був у кав'ярні без маски за столом із більшою кількістю людей, ніж можна.

19 червня Хмельницький міськрайонний суд мав розглянути питання щодо адміністративного порушення президента Володимира Зеленського через те, що він із делегацією відвідував кав'ярню під час обмежень. Але суддя призупинив провадження і звернувся до Верховного суду для розтлумачення, чи можна очільника держави притягнути до адміністративної відповідальності.

А ще в травні 2019 року Зеленського оштрафували на 850 гривень за демонстрацію бюлетеня під час другого туру виборів 21 квітня.

Поділитись: