Суддя Верховного суду Бразилії зобов’язав уряд країни відновити публікацію статистики щодо кількості хворих, одужалих і померлих від коронавірусної хвороби. Раніше бразильський президент Жаїр Болсонару підтримав закриття статистики щодо COVID-19, бо вона «не показує ситуацію, в якій перебуває країна».

Про це повідомляє The Guardian.

Суддя Алехандре де Мораес дав уряду Бразилії 48 годин на виконання рішення. Відповідно до нього, оновлення загальнонаціональної статистики щодо коронавірусу, як і раніше, має виходити раз на день.

Таким чином, він задовольнив позов двох бразильських опозиційних партій, які оскаржили рішення влади про закриття статистики щодо COVID-19.

Безпосередньо ухвалу суду бразильська влада ще не прокоментувала, утім президент країни Болсонару під час останнього засідання уряду вкотре звинуватив журналістів у роздмухуванні паніки через коронавірусну хворобу, зазначає The Guardian.

До цього Болсонару публічно заперечував серйозність загрози коронавірусу для країни, називаючи його легкою формою грипу, і звинувачував опозицію, ЗМІ, місцеву владу в намаганні скористатися епідемією та усунути його з посади.

Нагадаємо, раніше в Бразилії вирішили повідомляти лише про нові випадки та летальні випадки коронавірусу, які сталися протягом 24 годин, не наводячи загальної кількості інфікованих, померлих та тих, хто одужав.

За останніми даними, Бразилія — на другому місці (після США) у світі за кількістю випадків зараження коронавірусом. Їх із початку епідемії виявили понад 700 тисяч, зокрема більше 37 тисяч людей померли від COVID-19, водночас майже 380 тисяч одужали.

Станом на 9 червня у світі з початку епідемії COVID-19 виявили у 7 млн 199 тисяч 306 людей, з них 408 734 померли та 3 млн 536 тисяч 274 одужали. Продовжують лікуватися понад 3,2 мільйона інфікованих.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: