Суд звільнив активіста Ратушного з-під цілодобового домашнього арешту. Його туди відправляли через акцію на Банковій

Підозрюваний у хуліганстві активіст Роман Ратушний біля Печерського суду у Києві, 29 березня 2021 року
Підозрюваний у хуліганстві активіст Роман Ратушний біля Печерського суду у Києві, 29 березня 2021 рокуВікторія Рощина/ hromadske

Київський апеляційний суд звільнив з—під цілодобового домашнього арешту Романа Ратушного — голову громадської організації «Захистимо Протасів Яр». Такий запобіжний захід йому обирали 29 березня за підозрою у хуліганстві під час акції під Офісом президента 20 березня в підтримку Сергія Стерненка.

Про це йшлося у трансляції засідання суду.

Адвокатка Ратушного Євгенія Закревська під час засідання оголосила понад 10 людей, які були готові взяти активіста на поруки. Це зокрема народний депутат від «Голосу» Ярослав Юрчишин, член цієї ж партії Сергій Притула, співкоординаторка ГО «Захистимо Протасів Яр» Юлія Бартле, поет і журналіст Дмитро Лазуткін, краєзнавець Олександр Михайлик.

Прокурори з переглядом запобіжного заходу не погодились. Наполягали на тому, що рішення Печерського районного суду, за яким Ратушний мав цілодобово перебувати вдома і носити електронний браслет, було законним.

Суддя постанову суду першої інстанції врешті скасувала. Наразі Ратушному не обрано жодного запобіжного заходу.

Що передувало?

29 березня Печерський суд Києва відправив під цілодобовий домашній арешт до 24 квітня активіста Романа Ратушного, голову громадської організації «Захистимо Протасів Яр» за підозрою у хуліганстві під час акції під Офісом президента 20 березня в підтримку Сергія Стерненка.

Ратушному інкримінують те, що під час акції він підпалив фаєр, кинув його у будівлю ОП, чим і пошкодив фасад. За даними слідства, він завчасно приніс із собою фаєр та діяв у групі. Ратушний заперечив інкриміновані злочини, але підтвердив, що на акції був.

Що це за протест?

Біля Офісу президента 20 березня (у день народження Стерненка) відбулася акція з вимогою звільнити засудженого Сергія Стерненка. Її учасники кидали в будівлю фаєри, підпалили табличку «Президент України» та розбили скло одних дверей Офісу президента.

Вони також вимагали звільнення підозрюваного у справі Шеремета Андрія Антоненка, а ще відставки генпрокурорки та міністра внутрішніх справ.

Наразі відомо про підозри щонайменше 9 активістам, які нібито брали участь у подіях 20 березня: Сергію Філімонову, Олексію Білковському, Роману Ратушному, Євгену Строканю, Давиду Гаджимурадову, Олегу Кобезькому, Владиславу Гранецькому-Стафійчуку, Артуру Єфименку, Ігорю Поташенкову.

У день акції затримали лише одного з них — Владислава Стафійчука, який нібито бив шибки в будівлі ОП.

Ще до оголошення підозр іншим вісьмом людям їхні прізвища пролунали на відео, яке оприлюднив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Хоча більшість із тих, кого чиновник назвав учасниками хуліганських дій, — на відео у балаклавах.