Ігор Іващенко, Роман Мариновський, Олександр Меліхов, Андрій Курта, Леонід Курята (зліва направо) у суді, 4 жовтня
Фото:

hromadske

Броварський міськрайонний суд Київської області знову переніс підготовче засідання у справі перестрілки в селищі Княжичі, унаслідок якої у грудні 2016 роки загинули п’ятеро поліцейських. Цього разу до суду не з’явилися потерпілі у справі — рідні загиблих працівників Управління оперативної служби Юліана Рудька та Олександра Маніци.

Про це передає кореспондентка hromadske із зали суду.

Потерпілі надіслали повідомлення до суду, зазначивши, що будуть відсутні в засіданні, оскільки пізно отримали повідомлення про час його проведення. Однак, рідні загиблих Рудька та Маніци не просили продовжувати судовий розгляд без них. 

Наступне засідання призначили на 11 листопада. Тоді суд має ухвалити рішення або щодо призначення розгляду по суті, або щодо повернення обвинувального акту прокуратурі.

«Ми вважаємо, що цей обвинувальний акт не відповідає вимогам закону», — зазначила у коментарі hromadske Тетяна Батюсь — захисниця обвинуваченого Леоніда Куряти.

Прокурор у справі Микола Наливайко у коментарі hromadske заявив, що підстав для повернення обвинувального акту немає.

«Для цього немає підстав і ми будемо про це зазначати в судовому засіданні. Вони пишуть, що не таке обвинувачення, вони вдаються в докази, кваліфікацію. Однак, це не є предметом розгляду саме підготовчого засідання», — зазначив прокурор.

Минуле засідання перенесли через неявку адвоката одного з обвинувачених Романа Мариновського. Ще раніше на засідання не з’являлися самі обвинувачені та їхні адвокати.

Олександр Орлов, батько загиблого поліцейського охорони Сергія Орлова, у коментарі hromadske зазначив, що неявка рідних загиблих розвідників грає на користь обвинуваченим і затягує судовий розгляд.

«Вони не дали свій номер телефону суду, щоб їм повідомляли про засідання. Національна поліція тримає їх на гачку. Це грає на користь підозрюваних, які знали, що засідання не буде, бо навіть не прийшла їхня група підтримки», — сказав Олександр Орлов.

Прокуратура клопотала суд про відеозв’язок із потерпілими Рудьками, які проживають у Чернівецькій області, оскільки їм довго їхати до Броварів. Суд зазначив, що має з ними зв’язатися і якщо вони не проти, забезпечити такий зв’язок.

Раніше обвинувачений Леонід Курята у коментарі hromadske наголосив на необ’єктивності слідства.

«Якби слідство було адекватним і об’єктивним, то тут би нікого не було з нас», — сказав він.

Нагадаємо, у грудні 2016-го київська поліція організувала спецоперацію із затримання банди ймовірних грабіжників у Княжичах. Під час її проведення між різними підрозділами поліції почалася перестрілка, унаслідок якої загинули п’ятеро правоохоронців (загинули четверо людей — співробітники ДСО Євген Куртєв і Сергій Орлов та розвідники Юліан Рудько і Олександр Маніца. Також загинув і КОРДівець Віталій Валецький). За офіційною версією, сталося трагічне непорозуміння — спецпризначенці КОРДу впритул розстріляли працівників поліції охорони, бо не впізнали їх і не зрозуміли команди керівника операції.

Тоді керівники спецоперації допустили численні порушення та помилки. Зокрема, не повідомили про проведення спеціальних заходів поліцію Київщини й помилилися будинком, який мали грабувати злочинці. 

На лаві підсудних опинились п’ятеро людей: Леонід Курята (ексначальник карного розшуку), Андрій Курта (колишній інспектор з проведення спецоперацій управління КОРД), Роман Мариновський (ексзаступник начальника відділу кримінальної поліції), Ігор Іващенко(начальник УОС), Олександр Меліхов (ексначальник відділу УОС). 

Поділитись: