Очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що під час складання міжнародного іспиту з основ медицини (IFOM) був безпрецедентний спротив і саботаж. Вона обіцяє покарати винних.

Про це Супрун повідомила у Facebook.

За її словами, іспит складали 10 099 студентів, не з’явилися — 2 783.

«При цьому переважна більшість — 2194 студенти не прийшли на іспит без поважної причини. Лише 45 людей не з’явились з поважної причини, яку вони підтвердили документом», — розповіла очільниця МОЗ.

Спеціальна комісія визначить, хто здав іспит, а хто — ні. Також комісія врахує всі порушення.

«А їх (порушень — ред.) було багато. Жодного разу за всю історію проведення іспитів державної атестації ми не стикались з таким спротивом і саботажем, як під час проведення IFOM», — наголосила вона.

Супрун розповіла, що у Харківському національному університету ім. Каразіна перекривали вхід у заклад, аудиторії були зачинені. В Івано-Франківську знімали процес на камери та нібито погрожували тим студентам, які здавали іспит.

«Характерним для цього IFOM є те, що в переважній більшості, студенти, які саботували іспит і не прийшли на нього, — це студенти-іноземці. По суті ті, хто приїхав в Україну не отримувати знання лікаря, а просто придбати диплом. Бо тут до впровадження цього іспиту така опція завжди була», — зазначила вона.

За словами Супрун, координувала процес зриву іспиту колишня багаторічна очільниця Центру тестування МОЗ Ірина Булах.

«Корупціонери, які збагачуються на продажі медичних дипломів, — це загроза для кожного українця», — додала очільниця відомства.

Супрун пообіцяла покарати всіх причетних до порушень і саботажу.

«Зараз створюється міжвідомча комісія, що розслідуватиме порушення та розроблятиме необхідні зміни до чинних нормативних документів, щоби не допустити такі порушення у майбутньому», — резюмувала вона.

Нагадаємо, в Україні міжнародний іспит з основ медицини (IFOM) складали вперше. Багато студентів скаржилися на нього і влаштовували акції протесту.

Поділитись: