Студенти-медики вперше складають міжнародний іспит з основ медицини: невдоволені влаштовують протести
1 липня розпочався незалежний міжнародний іспит з основ медицини (IFOM) для студентів—медиків третього курсу. Протягом 1—3 липня його мають скласти 12 877 медиків—початківців.
Як зазначається на сайті Міністерства охорони здоров’я, українські студенти складають IFOM українською мовою у веб-форматі, іноземні — українською та англійською у веб-форматі або російською у паперовому.
IFOM містить 160 питань та перевіряє рівень професійної компетентності із фундаментальних дисциплін, які студенти вивчають протягом перших трьох років навчання. Повторно скласти іспит можна лише один раз у серпні 2019 року, за власний кошт. Якщо друга спроба буде невдалою — відрахування.
Проте частина студентів та батьків обурена нововведеннями. Багато хто переймається, що іспит скласти неможливо. Декілька разів початківці приходили під стіни МОЗ та влаштовували різноманітні акції.
«Наша програма навчання не відповідає тестам: є питання з фармакології, назви ліків яких у нашій навчальній програмі просто немає. Тобто ти бачиш список із 5-х ліків, назви яких бачиш уперше, і маєш щось обрати», — розповіла Громадському студентка Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.
Каже, що офіційно студентів поінформували про новий іспит лише у травні 2019 року, за місяць до старту оцінювання. За словами співрозмовниці, інформація про IFOM перебувала на рівні чуток, а самі студенти багато разів приходили до деканату за підтвердженням та деталями, проте «вони (деканат — ред.) нічого самі не знали і нам не говорили».
«Ми не проти реформ, як і не проти IFOM, але потрібно вводити новий іспит розумно і поступово. Чому його не зробити моніторинговим? Через нього багатьох можуть відрахувати», — додала студентка.
В той же час, у своєму дописі на Facebook виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила, що в Україні IFOM Уряд затвердив ще півтора року тому. Інформацію, що іспит проводиться незаконно чи неочікувано для студентів, Супрун вважає маніпуляцією.
«Належне інформування студентів, як і якість підготовки до іспиту — це передусім відповідальність медичних університетів, які є повністю автономними у своїй освітній діяльності», — йдеться у повідомленні.
За словами виконувачки обов'язків міністра охорони здоров'я України, 1 липня під час здачі іспиту «зіткнулися з саботажем у деяких медичних вишах». МОЗ отримали повідомлення про закриті аудиторії, вимикання електроенергії, перекривання входу до аудиторії самими студентами, а деканати деяких медичних університетів давали розпорядження студентам не підписувати документів для здачі іспиту.
Вона також стверджує, що IFOM є повністю незалежним. На його результати ніхто не має жодного впливу — ані медичний університет, ані Центр тестування, ані саме Міністерство. Питання до іспиту перекладають незалежні експерти, а оцінку здійснює Національна рада медичних екзаменаторів.
«Це — повністю справедливий іспит. […] він повністю нівелює можливість купити диплом, домовитися за здачу чи будь-яким чином маніпулювати результатами іспиту. Через це маємо шалений спротив від людей «старої системи», що наживалися на недосконалості медичної освіти, прагнуть зберегти статус кво та всіляко протидіють змінам», — зазначила у своєму дописі Супрун.
Виконувачки обов'язків міністра охорони здоров'я також рекомендувала адміністраціям окремих медуніверситетів замість того, «щоб підбурювати студентів виходити на протести та саботувати іспити, зосередитись на якості їхньої підготовки та навчання», а студентам — довіряти інформації лише з перевірених джерел, і за будь-яких обставин прийти та скласти іспит.
Як повідомлялося, у Міносвіти допускають, що математика може стати обов’язковою на ЗНО.
Також у Міносвіти назвали ТОП-10 вишів, які отримали більшу кількість бюджетних місць за рахунок вступників з високими балами.
Нагадаємо, у 2018 році понад 200 учасників ЗНО отримали максимальний бал за тест.
- Поділитися: