Лайка може бути корисною для здоров’я, тому її не варто забороняти.

На цьому наполягає виконувачка обов’язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, яка не підтримує ініціативу народної депутатки Ольги Богомолець «про протидію лихослів’ю».

«Влучно і точно застосована лайка, що описує наше ставлення до ситуації, і не спрямована образити співрозмовника, корисна для здоров’я. Дослідження показують, що саме така лайка і застосовується в побуті найчастіше. Вона призводить до нейтральних чи позитивних наслідків», — зазначила Супрун.

В.о. міністра також зазначила, що розуміти й висловлювати свої емоції теж корисно для здоров’я, натомість тривале пригнічення емоцій, замість їх проявлення (так зване репресивне опанування емоцій) пов’язане з вищою захворюваністю на рак і гіпертензію.

«Якщо ми реагуємо нецензурною лексикою на складну неприємну ситуацію, а не на людину, то відчуваємо полегшення. У цьому разі наше обурення новинами, біль при тренуванні, травмі, тривожність, подив чи переляк знаходять миттєве і досить точне вираження, на що мозок реагує виділенням ендорфінів», — додала вона.

Супрун пояснила, що ці нейромедіатори беруть участь у знеболенні чи задоволенні. 

«Важливо, що матюками слід саме послуговуватися в найпотрібніший момент, а не розмовляти ними постійно. Інакше мозок звикає і перестає сприймати лайку як щось екстраординарне», — зауважила очільниця МОЗ. 

Супрун наголосила, що викорінювати слід пасивну та активну агресію, дискримінацію, штампи, а не обсценну лексику як таку.

Нагадаємо, у Верховній Раді України 2 липня зареєстрували законопроєкт про заборону матюків. Авторка законопроєкту про «Про протидію лихослів’ю», депутатка Ольга Богомолець пропонує штрафувати й арештовувати медіа та публічних осіб за лайку

Поділитись: