Суспільний мовник повністю погасив заборгованість держави в розмірі 10,5 млн євро перед АТ «Євроньюз». Відповідний акт між двома сторонами про відсутність боргу підписали 10 липня.

Про це повідомило саме Суспільне.

Там зазначили, що «Євроньюз» зобов’язується подати всі необхідні заяви для закриття виконавчого провадження і всіх судових справ у Швейцарії протягом трьох робочих днів з моменту отримання останнього платежу. Це дозволить повернути державі 15 млн євро фінансової гарантії, яку виділяли для проведення «Євробачення 2017», переконують на Суспільному.

 «Нам прикро, що ситуація з боргом держави перед АТ «Євроньюз» тривала 10 років і що Суспільному мовнику довелось погашати заборгованість зі свого власного бюджету, який так нещадно цього року скорочений секвестром», — зазначив голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія.

Він сподівається, що коли в Україну повернуться заморожені у Швейцарії з 2017 року 15 млн євро, то сплачену суму боргу у розмірі 360 мільйонів уряд поверне Суспільному мовнику і мовник зможемо до кінця року втілити хоч малу частину планів на 2020 рік.

3 червня у Суспільному повідомили, що його комерційні рахунки розблоковані й тепер мовник може вільно розпоряджатися коштами на них.

Наприкінці лютого 2020 року на рахунки Суспільного наклали арешт — роботу каналу було заблоковано. Це пов'язано з тим, що 18 лютого Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу у понад 10,5 млн євро та 73 тис. грн судового збору на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

У Суспільному зазначають, колишня державна Національна телекомпанія України почала співпрацювати з «Євроньюз» у 2010 році, тобто ще до створення Суспільного мовника. Згодом з бюджету припинили виділяти кошти на оплату ліцензійних платежів за договором про створення українськомовної версії «Євроньюз», що й спричинило появу боргу та відповідний судовий процес.

Суспільний мовник отримав цей борг у спадок як правонаступник усіх прав та обов’язків колишньої державної Національної телекомпанії України, яка припинила свою діяльність.

25 квітня у Кабміні повідомили, що ухвалили постанову, якою розблокували рахунки Суспільного. Згодом очільник мовника Зураб Аласанія повідомив, що хоч і постанова відкриває дорогу до розв'язання проблеми, бюрократичні процедури щодо розблокування рахунків можуть затягнутися.

Поділитись: