В Україні треба створити програму адаптації ветеранів, а також інформувати суспільство про колишніх військових, щоби люди не боялися їх, упевнений військовий психолог Андрій Козінчук.

Про це Козінчук заявив в ефірі програми «Нині вже» на hromadske, коментуючи історію з ветераном Олексієм Бельком, який погрожував підірвати міст Метро у Києві.

Психолог вважає, що толерувати такі злочини не можна, проте крім покарання треба вживати й інших заходів.

«Якщо ми його посадимо на 100 років, ми виграємо від цього? Ми убезпечимо суспільство? Ми залякаємо всіх ветеранів? Я 100% знаю, що ні. Але можна зробити по-іншому: або зайнятися системною адаптацією ветеранів, або просто дати суспільству інформацію (про ветеранів — ред.)», — сказав він.

Козінчук наголосив, що суспільство боїться того, що воно не знає. У такому випадку реакція може бути різною.

«Якщо ми хочемо відмежувати ветерана від суспільства, я не думаю, що суспільство буде від цього щасливе чи хоча би безпечне», — зауважив психолог.

Він пропонує дати «потужну інформаційну програму» про образ ветерана.

«Для того, щоби ветеран підвищувався до цього образу, а суспільство розуміло, хто серед нас — один ветеран, якій це зробив і сотні, тисячі ветеранів, які захищають це суспільство», — наголосив Козінчук.

На думку психолога, випадок з ветераном Бельком є сигналом для суспільства — є проблема і її треба вирішувати. Сам Козінчук пропонує зробити таку програму для ветеранів, яка б допомогла суспільству почуватися у безпеці.

Нагадаємо:

Поділитись: