Війна

Сутички у Секторі Гази: Ізраїль відмовився провести незалежне розслідування

7 квітня, 2018 16:45
Війна/Сутички у Секторі Гази: Ізраїль відмовився провести незалежне розслідування
Зберегти
Вигляд
Ізраїль не має наміру проводити незалежне розслідування зіткнень у Секторі Гази між палестинськими демонстрантами та ізраїльськими військовими.

Ізраїль не має наміру проводити незалежне розслідування зіткнень у Секторі Гази між палестинськими демонстрантами та ізраїльськими військовими. 

Про це заявив міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман, повідомляє DW. 

«Жодної комісії з розслідування не буде», — зазначив він. 

Раніше верховна представниця Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні закликала Ізраїль та Палестину до мирних переговорів через сутички в Секторі Гази та наполягала на проведенні розслідування зіткнень у Секторі Гази.

Нагадаємо, 30 березня ізраїльська армія вистрілила та вбила палестинського фермера у Секторі Газа за кілька годин до масового протесту палестинців на кордоні з Ізраїлем. Сили Ізраїлю стягнули до кордону з Сектором Газа додаткові сили, в тому числі підрозділ снайперів. Ізраїль також попередив керівництво палестинського руху, що 300-метрова смуга на території Сектора уздовж прикордонного паркану є забороненою військовою зоною, реакцією на проникнення в яку буде відкриття вогню на ураження.

31 березня повідомлялося, що сутички у Секторі Гази призвели до 17 загиблих.

У «День землі», 30 березня, згадують вбивство шести протестувальників ізраїльськими силами під час демонстрацій проти конфіскації земель у 1976 році. Після того, як Ізраїль проголосив незалежність, 156 тисяч палестинців, які проживали в межах Палестини, залишилися на території Ізраїлю. Оскільки ізраїльській владі не вдалося вислати їх як інших арабів, вони отримали громадянство Ізраїлю. 

30 березня 1976 року Ізраїль окупував тисячі акрів земель, що належали палестинцям. Палестинський народ організував загальний страйк з метою протесту проти дій Ізраїлю.

Пов`язані новини