На суді у справі українського політв’язня Павла Гриба, якого звинувачують у «тероризмі», свідок з боку обвинувачення частково відмовилася від своїх попередніх слів та дала свідчення на користь українця. Про це повідомив «Кавказский узел».

У суді в Ростові-на-Дону 23 листопада мали допитувати Тетяну Єршову — саме її, за версією прокурорів, Гриб нібито схиляв до теракту. Проте через хворобу Єршової на суді свідком виступила її подруга — Марія Юристова, яка раніше вже давала свідчення у цій справі.

Юристова заявила, що вона найкраща подруга Єршової. За її словами, Гриб та Єршова листувалися в інтернеті і їхні розмови мали здебільшого романтичний характер. Тож політичного підтексту, про що стверджує обвинувачення в РФ, в їхніх розмовах не було.

Водночас прокурор заявив, що Юристова змінила свідчення. У 2017 році вона назвала свою подругу Єршову «українською націоналісткою з правими поглядами, яка героїзувала Бандеру та Шухевича».

Юристова підтвердила, що на протоколах її минулорічного допиту стоїть її підпис, проте відмовилася від цієї характеристики Єршової та сказала, що не знає, що таке націоналізм і писала ці свідчення не вона.

Гриба звинувачують у тому, що він схиляв подругу — 18-річну Тетяну Єршову із Сочі — скоїти теракт. Українця затримали влітку 2017 року в Білорусі та вивезли до Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом

23 липня у Північно-Кавказькому окружному суді Ростова зачитали обвинувальний акт українському 20-річному політв’язню Павлу Грибу. 

Гриб на суді в Ростові передав українцям, аби не забували про незаконно засуджених в Росії громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ніякої школи він підривати не хотів» — інтерв'ю з мамою Павла Гриба

Поділитись: