Український 20-річний політв’язень Павло Гриб на суді в Ростові передав українцям, аби не забували про незаконно засуджених в Росії громадян.

Український 20-річний політв’язень Павло Гриб на суді в Ростові передав українцям, аби не забували про незаконно засуджених в Росії громадян.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила присутня на засідання журналістка Ірина Ромалійська.

Журналістам вдалося поговорити з Павлом, коли судді пішли із зали засідань, а преса ще залишилася.

«Перше, що його спитали, — що б він хотів передати українцям. І він сказав, аби не забували про них — ймовірно мав на увазі про політв’язнів», — сказала Ромалійська.

Також Павла спитали про стан його здоров’я. Той подякував за запитання та повідомив, що тримається.

Говорячи про російську школярку Тетяну Єршову, яку Гриб нібито «схиляв до теракту», українець сказав, що вона не має ваги у цій справі.

23 липня у Північно-Кавказькому окружному суді Ростова зачитали обвинувальний акт українському 20-річному політв’язню Павлу Грибу. 

За версією обвинувачення, він схиляв (в розмовах та по листуванню в скайпі) російську школярку Тетяну Єршову виготовити вибухівку та підірвати її на шкільній лінійці. Дівчинка нібито не любила «вчителів, учнів та всіх росіян».

Таким чином, Грибу закидають схиляння до теракту.

Адвокат Гриба Марина Дубровіна додала, що під час слідства були допущені серйозні порушення, які не дозволяють продовжувати суд, передає «Цензор.НЕТ».

7 липня уповноважений з прав людини в Ростовській області Анатолій Харківський заявив, що політв’язня Кремля Павла Гриба утримують в СІЗО нібито без порушень.

3 липня батько політв'язня Гриба Ігор повідомив Громадському, що його сина після етапування до іншого слідчого ізолятора у російському Ростові-на-Дону сильно побили в'язні, коли дізнались за якою статтею його обвинувачують. Крім того, у Павла відібрали всі речі та продукти харчування, які напередодні передали українські консули.

Зазначимо, що Гриба в Росії звинувачують у підготовці «теракту».

Після заяв батька політв'язня у Росії заявили, що нібито не виявили в українського політв’язня Павла Гриба слідів побиття.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулась до російського омбудсмена Тетяни Москалькової з листом через побиття в російській колонії українців Павла Гриба.

Нагадаємо, у кінці серпня 2017-го український офіцер Ігор Гриб заявив про викрадення сина спецслужбами РФ у Білорусі. За його словами, ФСБ виманило його сина Павла до Гомеля, під виглядом зустрічі з дівчиною та провело затримання.

Згодом з'ясувалось, що Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ Росії у Краснодарі. Гриба в РФ звинувачують у тероризмі. 

Як повідомлялося, у Росії заблокували переказ коштів на рахунок Павла Гриба.

У 2017 році українські лікарі відправились до українця Павла Гриба, який перебуває у СІЗО Краснодара. Однак, російські правоохоронці їх не пустили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Утримуваному в РФ українцю Грибу не надають медичну допомогу і не передають пошту.

Батько Павла Ігор Гриб наголосив, що за час перебування у СІЗО у його сина значно погіршився зір. Раніше батько Гриба повідомляв, що російські силовики силовики посилили психологічний тиск на Павла.

ЧИТАЙТЕ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом. 

Поділитись: