Бої на Світлодарській дузі, інтерв'ю з міністром-втікачем і новий український літак — ТОП-5 публікацій тижня

А також про те, коли Україна експортуватиме власний газ і що насправді відбулося під час перестрілки у Княжичах

ВІЙНА. БОЇ НА СВІТЛОДАРСЬКІЙ ДУЗІ

На Світлодарській дузі під Дебальцевим за даними штабу АТО 18 грудня загинули 5 військових ЗСУ. Того ж дня один військовослужбовець Збройних сил України потрапив у полон під час боїв на Світлодарській дузі.

В ніч на 21 грудня в районі Світлодарської дуги поблизу Луганського загинув один боєць ЗСУ, ще один отримав серйозне поранення.

24 травня мав розпочтася режим тиші, але з початку дії режиму припинення вогню бойовики здійснили чотири атаки на позицій українських військових на Донбасі без використання важкого озброєння. Про це заявив речник штабу АТО Леонід Матюхін

Журналісти Громадського підготували репортаж про ті події.

Просунулись вперед і тримаємось на позиціях – репортаж зі Світлодарської дуги

ТЕХНОЛОГІЇ. ЛІТАК АН-132

Конструктори та інженери київського авіаційного заводу «Антонов» цього тижня завершили будівництво нового транспортного літака Ан-132.

Він є глибокою модернізацією легкого радянського літака Ан-32, який є досить популярним у країнах близького Сходу да Африки через можливість короткого зльоту та посадки з ґрунтових та непідготовлених аеродромів.

Ан-132 є першим літаком «Антонова», який побудували без російських комплектуючих. Конструктори «Антонова» запевняють, що на Ан-132 встановлені деталі виключно українських та західних компаній.

АН-132: перший український літак без участі Росії

СУСПІЛЬСТВО. ПЕРЕСТРІЛКА В КНЯЖИЧАХ

Четвертого грудня 2016 року, о четвертій ранку, під час перестрілки у селі Княжичі під Києвом від дружнього вогню загинули п'ятеро поліцейських: два співробітника поліції охорони, два співробітника оперативної служби Національної поліції міста Київ та начальник відділу Управління КОРД. 

Слідство.Інфо ще не має всієї повноти доказів, щоб висувати остаточну версію події. Але журналісти зібрали чимало свідчень, щоб поставити під сумнів версію керівництва МВС про події тієї ночі. Ключові пункти офіційної версії не зовсім відповідають тому, що, як вдалося встановити, відбувалося на місці подій в ту трагічну ніч.

Чи справді вбиті поліцейські були розвідниками, а не грабіжниками — читайте у розслідуванні журналістів Слідства.Інфо

Операція «ліквідація»: Що насправді могло статися під час поліцейської перестрілки в Княжичах

ПОЛІТИКА. ІНТЕРВ'Ю З МІНІСТРОМ-ВТІКАЧЕМ

На початку березня 2014 року Генпрокуратура України почала розслідування стосовно низки українських чиновників.

Едуард Ставицький очолював міністерство енергетики. Також він входив до групи, яка займалася питаннями асоціації з Євросоюзом, і брав участь у зустрічі з Владіміром Путіним під час Майдану в грудні 2013-го, на якій російський президент підписав указ про виділення Україні кредиту на 15 мільярдів доларів.

Сьогодні Ставицький підозрюється Генпрокуратурою в тому, що у 2007 році підписав договір про передачу Межигір'я через національну акціонерну компанію «Надра України», яку він на той час очолював, приватній компанії.

У березні 2014 року Ставицький з сім'єю емігрував до Ізраїлю, де отримав паспорт на ім'я Натана Розенберга. В інтерв'ю Hromadske він стверджує, що на момент угоди не був знайомий ані з Януковичем, ані з Ющенком, розповідає про спроби людей, які називають себе представниками української прокуратури, домовитися, і про свої плани позиватися до Європейського суду з прав людини за порушення ГПУ в процесі розслідування його справи.

Невловимий Ставицький: міністр-втікач і підозрюваний у відчуженні Межигір'я — СПЕЦРЕПОРТАЖ

ЕКОНОМІКА. ВИДОБУТОК ГАЗУ В УКРАЇНІ

Олег Прохоренко прийшов в «Укргазвидобування» з провідної консалтингової компанії McKinsey у 2015-му, поставивши за завдання збільшити державний видобуток настільки, щоб Україна могла повністю забезпечити себе власним газом.

В інтерв’ю програмі «Реформа» на Громадському, Олег Прохоренко розповів, чому державі має бути вигідно платити йому майже 400 тисяч гривень зарплати, коли Україна зможе продавати свій газ європейцям та як це вплине на вартість палива всередині країни.

Голова «Укргазвидобування»: Тіньові схеми в компанії досягали трьох мільярдів на рік