У Міжнародному валютному фонді заявили, що світова економіка продовжує сповільнюватись через загострення торговельної війни та сповільнення ринків країн, що розвиваються.

Зокрема, в МВФ заявили, що останній прогноз зростання світової економіки у 2018 році, який дали у жовтні 2018 року, не буде виконано. Тоді прогнозували, що світовий ВВП зросте на 3,7%.

Таку заяву зробила очільниця МВФ Крістін Лагард напередодні саміту країн G20 в Аргентині. Зокрема, на полях цього саміту мають відбутися переговори між президентами США та Китаю щодо запровадження двосторонніх митних обмежень.

Раніше повідомлялось, що у жовтні 2018 року відтік коштів з країн, що розвиваються, став найбільшим за останні 5 років.

Зазначимо, що наприкінці листопада має відбутися зустріч президента США Дональда Трампа з президентом Китаю Сі Цзіньпінем на саміті G20. В американському уряді повідомляли, що рішення про запровадження нових мит на весь імпорт з Китаю ухвалять саме за результатами зустрічі між лідерами найбільших економік світу.

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на 250 мільярдів доларів китайського імпорту. 

Крім цього Трамп погрожував запровадити мита ще на 267 мільярдів доларів товарів з Китаю.

Поділитись: