Втрати світової економіки від обмежень, які накладаються у деяких країнах, в отриманні середньої освіти дівчатами складають від 15-30 трильйонів доларів.

Втрати світової економіки від обмежень, які накладаються у деяких країнах, в отриманні середньої освіти дівчатами складають від 15-30 трильйонів доларів.

Про це йдеться у дослідженні Світового банку.

Зокрема, там повідомляється, що близько 89% дівчат у світі отримують початкову освіту, в той час як середню освіту отримує лише 77% дівчат. У бідних країнах рівень освіченості жінок ще нижчий. Лише кожна третя жінка там має середню освіту.

«Відповідно до звіту, обмеження можливостей у навчанні для дівчат та бар’єри на шляху отримання повної середньої освіті коштує світовій економіці від 15 до 30 трильйонів доларів втраченої продуктивності праці та доходів громадян», — повідомляє прес-служба Світового банку.

Там також зазначають, дівчата, які отримують повну середню освіту, мають набагато більше соціальних переваг, зокрема вони мають менший ризик зіткнутися з насильством у сім'ї, а їхній рівень психологічного благополуччя є набагато вищим.

«Ми не можемо дозволити гендерній нерівності стати на заваді світового прогресу», — зазначила виконавча директорка Світового банку Кристаліна Георгієва.

Напередодні в Ірландії оголосили про проведення референдуму щодо скасування дискримінаційної статті конституції, яка закріплювала за жінкою лише домашні справи.

Питання гендерної рівності та безпеки українських жінок і дітей у зоні конфлікту на Донбасі потребують уваги ООН, заявляла віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Поділитись: