Світ

В Ірландії проведуть референдум про зміни до конституції, які «дозволять жінкам працювати»

6 липня, 2018 14:14
Світ/В Ірландії проведуть референдум про зміни до конституції, які «дозволять жінкам працювати»
Зберегти
Вигляд
Уряд Ірландії вирішив винести на референдум питання про скасування статті конституції країни, в якій йдеться, що «основна роль жінки — виконання роботи по дому та догляд за дітьми».

Уряд Ірландії вирішив винести на референдум питання про скасування статті конституції країни, в якій йдеться, що «основна роль жінки — виконання роботи по дому та догляд за дітьми».

Про це повідомляє RTE.

Референдум проведуть у день президентських виборів у жовтні 2018 року.

«Цього року, у соту річницю з часу поширення виборчого права на жінок в Ірландії, уряд вірить, що настав вдалий час для скасування статті 41.2 та розпочати публічні дебати про гендерну рівність у країні», — заявив міністр юстиції Ірландії Чарлі Фланаган.

Дану статтю конституції, що визнавала за жінкою виключно сімейні обов'язки, неодноразово критикували як всередині Ірландії, так і в міжнародних організаціях, зокрема в ООН.

«Наша конституція не має обмежувати права чоловіків. Наша конституція не має обмежувати права жінок. І чоловіки, і жінки повинні мати право жити тим життям, яке вони собі обрали», — додав міністр.

Конституція Ірландії була схвалена парламентом у 1937 року. З тих пір до неї внесли низку змін, зокрема щодо скасування заборони на аборти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ірландське право на аборт: свобода вибору чи злочин

Раніше повідомлялось, що згідно з даними екзит-полів, 69% ірландців підтримують легалізацію абортів. Референдум щодо легалізації абортів відбувся в Ірландії 25 травня.

В Ірландії з 1983 року було фактично заборонено проведення абортів. Відтоді понад 170 тисяч ірландських жінок зробили аборти у закордонних клініках.

З 2014 року аборти були дозволені тільки у тому випадку, коли є ризик для життя вагітної жінки, але не у випадку зґвалтування, інцесту або смертельної аномалії плода.

Пов`язані новини