Міжнародна фінансова корпорація (IFC), яка входить до структур Світового банку, планує надати 30 мільйонів євро кредиту державному Укргазбанку з можливістю конвертувати суму цього кредиту у 20% акцій банку.

Про це йдеться у повідомленні IFC, передає «Інтерфакс-Україна».

Питання про надання такого кредиту Укргазбанку планує узгодити рада директорів IFC під час свого засідання, яке відбудеться 19 вересня. При цьому, питання щодо конвертації боргу в акції українського банку буде розглядатися IFC самостійно.

Нагадаємо, що про плани часткової приватизації Укргазбанку шляхом продажі частини його акцій Світовому банку повідомлялося й раніше. Зокрема, на початку лютого 2019 року у Мінфіні повідомили, що почали підготовку до входження IFC у капітал Укргазбанку.

«Входження IFC в капітал Укргазбанку стане потужним сигналом для міжнародних інвесторів, і сприятиме подальшому розвитку банківської системи в цілому», — повідомила тоді міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) — це міжнародна фінансова організація, яка входить до групи Світового банку. Корпорація використовує капітал та експертні поради для розбудови ринків країн, що розвиваються. У 2017 році обсяг довгострокових інвестицій МФК досяг $19,3 млрд.

Укргазбанк на 94,9% належить державі. Наразі банк спеціалізується переважно на кредитуванні проєкт з відновлювальної енергетики.

Наприкінці 2018 року банк залучив $500 млн у китайських інвесторів для будівництва Дністровської ГАЕС

Раніше повідомлялось, що Укргазбанк продасть через аукціон арештованого майна на 751 млн грн.

Поділитись: