Економіка

Міжнародний інвестор почав підготовку до купівлі частки державного Укргазбанку — Мінфін

Мінфін
Економіка/Міжнародний інвестор почав підготовку до купівлі частки державного Укргазбанку — Мінфін
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві фінансів України повідомили про початок процесу входження Міжнародної фінансової корпорації до державного Укргазбанку.

Наразі Міністерство фінансів спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією почали «оцінку та структурування інструмента» для входження міжнародної організації до капіталу державного банку. Тобто, наразі уряд готує технічні умови продажу державної частки в Укргазбанку.

«Входження IFC в капітал Укргазбанку стане потужним сигналом для міжнародних інвесторів, і сприятиме подальшому розвитку банківської системи в цілому», — повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

Зазначається, що Міжнародна фінансова корпорація тісно співпрацює з Укргазбанком з 2017 року, коли установи підписали меморандум про співпрацю. Зокрема, в межах цієї співпраці IFC допомагала реформувати управління банком.

«Успішна кооперація державного банку та міжнародної фінансової організації вже дозволила реалізувати більше 145 проектів у сфері чистої енергетики з використанням біопалива, гідроенергії, сонячної та вітряної енергії із загальною потужністю об’єктів 866 мегават, а це чверть від усіх потужностей ВДЕ в Україні», — повідомляють у Мінфіні.

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) — це міжнародна фінансова організація, яка входить до групи Світового банку. Корпорація використовує капітал та експертні поради для розбудови ринків країн, що розвиваються. У 2017 році обсяг довгострокових інвестицій МФК досяг $19,3 млрд.

Укргазбанк на 94% належить державі. Наразі банк спеціалізується переважно на кредитуванні проектів з відновлювальної енергетики.

Наприкінці 2018 року банк залучив $500 млн у китайських інвесторів для будівництва Дністровської ГАЕС

Раніше повідомлялось, що Укргазбанк продасть через аукціон арештованого майна на 751 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з державними банками?

Пов`язані новини