Світовий банк відмовився допомагати Ель-Сальвадору у запровадженні біткоїну як платіжного засобу
Світовий банк відмовився допомогти Ель—Сальвадору з впровадженням біткоїну як платіжної системи в країні через проблеми з екологічністю і прозорістю.
Про це повідомляє Reuters.
Світовий банк підтвердив, що уряд Ель-Сальвадору дійсно звертався по допомогу щодо впровадження біткоїна як платіжного засобу, але «це не те, що Світовий банк міг би підтримати».
«Ми сповнені рішучості допомагати Ель-Сальвадору безліччю способів, зокрема для забезпечення прозорості валютної політики й процесів регулювання», — йдеться в заяві Світового банку.
Раніше міністр фінансів країни Алехандро Селайя заявив, що країна звернулася за технічною допомогою до Світового банку, оскільки вона прагне використовувати біткоїн як платіжний засіб нарівні з доларом.
Міністр також заявляв про успішність перемовин із Міжнародним валютним фондом були успішними, хоча там заявили про «макроекономічні, фінансові й правові проблеми», які постали перед Ель-Сальвадором після запровадження біткоїна як платіжної системи.
Що передувало?
8 червня парламент Ель-Сальвадору ухвалив закон про легалізацію біткоїна як платіжного засобу. Так країна стала першою у світі, яка легалізувала криптовалюту.
Президент Наїб Букеле раніше вказував на те, що максимальна капіталізація біткоїну становить 680 мільярдів доларів, і вкладання навіть 1% цих коштів збільшило б ВВП Ель-Сальвадору на чверть. Крім того, він зазначив, що 70% населення країни працюють у «тіні» та не мають банківського рахунку.
Економіка Ель-Сальвадору залежить від переказів понад двох мільйонів заробітчан. Вони щороку направляють на батьківщину понад 4 мільярди доларів, — а це становить приблизно одну п’яту ВВП країни.
Букеле зауважив, що наразі такі перекази оподатковуються, ще й часом обробляються протягом кількох днів, а для отримання потребують фізичної появи в банку. Використання біткоїна, на його думку, могло б розв'язати ці проблеми.
- Поділитися: