Міжнародна фінансова корпорація, яка входить до групи Світового банку, затвердила кредитну угоду українському державному Укргазбанку, яка дозволить йому отримати частку акцій українського державного Укргазбанку.

Відповідне рішення IFC ухвалила 11 листопада, повідомляє прес-служба.

Зазначається, що в межах угоди IFC надасть Укргазбанку кредит на 30 мільйонів євро терміном на 5 років. Погасити кредит можна буде за рахунок передачі акцій Укргазбанку. Загальна частка акцій, яку може отримати Світовий банк, складе 20%.

Напередодні у Нацбанку повідомляли, що Світовий банк увійде у капітал Укргазбанку найближчим часом.

«Мінфін працює на сьогоднішній день з IFC стосовно входження у капітал Укргазбанку. Це дійсно подія, яка має статися найближчим часом. Це буде перша угода і перший реалізований крок щодо того, як держава скорочує свою частку у банківському секторі», — повідомила заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

У вересні 2019 року стало відомо, що IFC може отримати близько 20% акцій Укргазбанку в межах кредитної угоди на 30 мільйонів євро.

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) — це міжнародна фінансова організація, яка входить до групи Світового банку. Корпорація використовує капітал та експертні поради для розбудови ринків країн, що розвиваються. У 2017 році обсяг довгострокових інвестицій МФК досяг $19,3 млрд.

Укргазбанк на 94,9% належить державі. Наразі банк спеціалізується переважно на кредитуванні проєкт з відновлювальної енергетики.

Наприкінці 2018 року банк залучив $500 млн у китайських інвесторів для будівництва Дністровської ГАЕС.

Поділитись: