ENRU

Свобода слова — плюралізм — війна: як журналісту забезпечити баланс в умовах пропаганди?

Дедалі частіше українські медіа опиняються перед питанням — як забезпечити баланс, плюралізм думок в умовах пропаганди, гібридної війни, популізму і політичної кон’юктури? Про це в студії Громадського дискутують генеральний продюсер НСТУ Андрій Сайчук, головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва, головред «Громадського радіо» Кирило Лукеренко, оглядач «Радіо Свобода» Павло Казарін та шеф-редакторка Громадського Ангеліна Карякіна.

Приводом для дискусії «Свобода слова — плюралізм — війна» став нещодавній інцидент на телеканалі «Зік»: ведуча телеканалу запросила на інтерв’ю колишнього заступника голова адміністрації президента Януковича, людину, яку називають архітектором судової влади Януковича — Андрія Портнова.

На появу колишнього соратника Януковича першими відреагували політики — депутат від президентської фракції Іван Вінник приїхав на наступну в сітці передачу до журналіста Сергія Рахманіна, аби повідомити йому, що він не буде виступати у цій передачі.

А наступного дня під каналом зібралися люди, які вимагали від ведучої Наталі Влащенко публічного вибачення та навіть звільнення.

Влащенко заявила про погрози з боку політиків та «цілеспрямовану атаку» проти каналу. Ми не розбираємо цей ефір, але ситуація довкола телеканалу викликає багато питань щодо роботи ЗМІ сьогодні.