«Святе місце порожнім не буває»: Лукашенко прокоментував появу російських журналістів на білоруському телебаченні

Президент Білорусі Олександр Лукашенко прокоментував приїзд журналістів з Росії для роботи у «Белтелерадіокомпанії».

Про це повідомляє «БелТА».

«Святе місце порожнім не буває. У нас в Росії працюють близько 60 тисяч так званих заробітчан. На різних посадах, навіть в політиці. Росіяни нам претензій не пред'являють», — зазначив Лукашенко.

За його словами, питання про залучення російських журналістів виникло після того, як деякі із співробітників телекомпанії «вискочили на вулиці і почали мітингувати».

«Хтось захотів — йдіть, нікого не треба тримати. Який сенс, що ти його сьогодні втримав, умовив, а він все одно буде дулю в кишені носити. Хочеш йти — йди. Я робочим у відкриту про це сказав», — зазначив Лукашенко.

Водночас він наголосив, що Білорусь не платить росіянам.

Раніше співробітники «Белтелерадіокомпанії», які беруть участь у страйку проти Лукашенка, розповіли про те, що працювати в телекомпанію приїхали російські фахівці.

Що відбувається у білоруських медіа?

Низка працівників, зокрема державних, медіа у Білорусі приєднались до протестів проти чинного президента Олександра Лукашенка.

Зранку 17 серпня біля будівлі «Белтелерадиокомпании», що об'єднує державні телеканали й радіостанції Білорусі, зібралися близько сотні працівників, які вимагали провести нові вибори, звільнити главу ЦВК та звільнити політв’язнів.

На страйк вийшли і працівники каналів ОНТ і СТВ, на першому припинила виходити програма «Наш ранок», бо звільнились ті співробітники, які її робили.

Крім того, через політичну кризу в Білорусі світові бренди (Danone, Nestlé та інші) відмовляються від реклами на телеканалах країни.

Ще раніше з білоруських каналів та онлайн-видань почали звільнятися працівники, які на тлі масових антиурядових протестів та жорстоких розгонів протестувальників не хотіли більше транслювати провладну пропаганду. Детальніше про цих журналістів можна прочитати тут і тут.

Що зараз у Білорусі?

У країні 9 серпня відбулися вибори президента. За остаточними й офіційними результатами, перемагає чинний глава держави Олександр Лукашенко (на посаді вже 26 років) з 80,1% підтримкою виборців. За опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську начебто проголосували 10,1%.

Незгодні з результатами виборів щодня з 9 серпня виходять на мирні акції протесту в різних містах Білорусі. Вони вимагають проведення чесних виборів, звільнення ув'язнених та відставки Лукашенка.

Силовики перші дні жорстко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі, але з 13 серпня це припинилося, влада, вочевидь, змінила тактику. Наразі офіційно відомо про чотирьох загиблих на протестах.

Сам Лукашенко наполягає на своїй перемозі й не припиняє лякати розвалом Білорусі в разі його відставки. Також він вважає, що протестами керують з-за кордону і це вже «агресія проти Білорусі».

Опозиціонери ж створили Координаційну раду, щоб забезпечити мирну передачу влади. Проте генпрокуратура вирішила відкрити кримінальну справу проти членів цієї ради. Вважають, що вони несуть загрозу національній безпеці та хочуть захопити владу.