Працівники-страйкарі на білоруському телебаченні заявили, що їх замінюють фахівцями з РФ. Керівництво поки не коментує
Співробітники «Белтелерадіокомпанії», які беруть участь у страйку проти Олександра Лукашенка, розповіли про те, що працювати в телекомпанію приїхали російські фахівці. Керівники компанії поки не коментують цю інформацію.
Про це повідомляє Tut.by з посиланням на співробітників.
Режисерка телекомпанії Олена Мартиновська розповіла, що сьогодні, 19 серпня, правоохоронці не пустили її на роботу. Вони подивилися на її пропуск і заявили, що прізвище Мартиновської в якомусь списку. Режисерка припускає, що таке сталося через колективне звернення до керівництва компанії, яке вона підписала.
Також вона розповіла, що в телекомпанію приїхали російські фахівці, які «працюють за дуже велику суму».
Про російських фахівців розповіла ще одна співробітниця, яка страйкує. За її словами, шість людей цікавилися у відеоінженерів роботою.
«Керівництво між собою вголос обговорює, що це росіяни, які приїхали працювати з Москви. Як передають наші хлопці, у росіян буде соцпакет і зарплата в 5 тисяч рублів (приблизно 55 тисяч гривень — ред.)», — сказала співробітниця, додавши, що білоруські фахівці отримують від 1 до 1,5 тисячі рублів (від 11 до 16 тисяч гривень).
Представники «Белтелерадіокомпанії» поки не коментували цю інформацію.
Що відбувається у білоруських медіа?
Низка працівників, зокрема державних, медіа у Білорусі приєднались до протестів проти чинного президента Олександра Лукашенка.
Зранку 17 серпня біля будівлі «Белтелерадиокомпании», що об'єднує державні телеканали й радіостанції Білорусі, зібралися близько сотні працівників, які вимагали провести нові вибори, звільнити главу ЦВК та звільнити політв’язнів.
На страйк вийшли і працівники каналів ОНТ і СТВ, на першому припинила виходити програма «Наш ранок», бо звільнились ті співробітники, які її робили.
Крім того, через політичну кризу в Білорусі світові бренди (Danone, Nestlé та інші) відмовляються від реклами на телеканалах країни.
Ще раніше з білоруських каналів та онлайн-видань почали звільнятися працівники, які на тлі масових антиурядових протестів та жорстоких розгонів протестувальників не хотіли більше транслювати провладну пропаганду. Детальніше про цих журналістів можна прочитати тут і тут.
Що зараз у Білорусі?
У країні 9 серпня відбулися вибори президента. За остаточними й офіційними результатами, перемагає чинний глава держави Олександр Лукашенко (на посаді вже 26 років) з 80,1% підтримкою виборців. За опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську начебто проголосували 10,1%.
Незгодні з результатами виборів щодня з 9 серпня виходять на мирні акції протесту в різних містах Білорусі. На частині підприємств робітники виходять на страйки. Протестувальники вимагають проведення чесних виборів, звільнення ув'язнених та відставки Лукашенка.
Силовики перші дні жорстко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі, але з 13 серпня це припинилося, влада, вочевидь, змінила тактику. Наразі офіційно відомо про трьох загиблих на протестах, але правозахисники нарахували щонайменше 5 загиблих.
Сам Лукашенко наполягає на своїй перемозі й не припиняє лякати розвалом Білорусі в разі його відставки. Також він вважає, що протестами керують з-за кордону і це вже «агресія проти Білорусі».
- Поділитися: