Окружна виборча комісія №106 на Луганщині все ж схвалила подання на членів дільничних виборчих комісій. Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Згідно з процедурою, 16 квітня це рішення має підписати голова комісії Валентин Ткалич. Якщо він цього не зробить, ЦВК, ймовірно, замінить голову ОВК.

Члени комісії від кандидата Петра Порошенко відмовлялись підтримати подання, оскільки закон передбачає, що його має вносити голова комісії. Проте помічниця куратора Луганської області у ЦВК пояснила членам ОВК, що закон не може передбачити всіх випадків, а обовʼязком комісії є забезпечення проведення виборів.

Крім того, вона акцентувала на тому, що ОВК ухвалює колегіальні рішення, за яке законодавство не передбачає відповідальності.

Рішення про формування ДВК ухвалили о 00:20 16 квітня. «За» проголосували всі 11 присутніх членів ОВК. Голова був відсутній на засіданні, востаннє він брав участь у роботи ОВК у понеділок ввечері.

Нагадаємо, на 106-му окрузі, до якого входять Сєвєродонецьк та Попаснянський район Луганщини, не могли сформувати склад дільничних комісій, бо голова ОВК — Валентин Ткалич, який представляє Петра Порошенка, відмовлявся схвалювати подання на членів ДВК від Володимира Зеленського, пояснюючи це тим, шо вони нібито «мертві душі», тобто фіктивні особи, які участі у роботі ДВК не братимуть.

Після цього ЦВК оголосила екстрене засідання ОВК №106 для формування дільничних комісій.

Раніше повідомлялось, що на вечірньому засіданні окружної виборчої комісії №106, до якої входять місто Сєвєродонецьк та Попаснянський район Луганської області, не схвалили склад дільничних виборчих комісій.

Нагадаємо, за даними ЦВК, у 33 округах недоукомплектовані виборчі комісії.

/Іван Бухтіяров

Поділитись: