ENRU

Amnesty International заявила про військові злочини сил Іраку та міжнародної коаліції під час боїв за Мосул

Міжнародна неурядова організація з прав людини Amnesty International заявила, що іракські сили та міжнародна коаліція на чолі із США порушила міжнародне право в битві за іракське місто Мосул.

Про це повідомляє Reuters.

«Amnesty International заявила у вівторок, що вона виявила характер нападів з боку іракських сил і очолюваної США військової коаліції, що підтримує їх в битві за Мосул, як такої, що порушує міжнародне гуманітарне право і може становити військові злочини», — йдеться в повідомленні.

Amnesty заявила в своїй доповіді, що бойова група терористів «Ісламської держави» грубо порушила той же закон, навмисно ставлячи цивільне населення «під удар», щоб захистити своїх бойовиків і перешкодити просуванню іракських і коаліційних сил.

Раніше повідомлялося, що прем’єр-міністр Іраку Хайдар аль-Абаді офіційно оголосив про перемогу над «Ісламською державою» у Мосулі.

3 роки тому у липні 2014 року лідер «Ісламської держави» Абу Бакр аль-Багдаді оголосив про утворення «халіфату» в Іраку та Сирії.

Штурм Мосула почали восени 2016 року. У наступі на Мосул брали участь майже 100 тисяч осіб — солдати іракської армії, курдські загони (пешмерга), а також численні нерегулярні збройні формування. З повітря їх підтримували 90 літаків ВПС Іраку та міжнародної коаліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим відома мечеть Мосула, знищена «Ісламською Державою»?

Іракські сили почали наступ на Старе місто в Мосулі у неділю, 18 червня.

ЧИТАЙТЕ: Звільнення Мосула: 10 фактів про колишню столицю ІДІЛ в Іраку

Підписуйтесь на наш канал в Telegram