ENRU

Сили Іраку заявили про звільнення міста Таль-Афар — останньої цитаделі ІД

Військові сили Іраку заявили, що звільнили майже весь Таль-Афар — місто на північному заході країни, яке контролювали бойовики «Ісламської держави».

Про це пише The Guardian.

Повідомляється, що бої за місто тривали в Аль-Аядіі — невеликому районі недалеко від Тал-Афару. Іракські сили очікують звільнення приміських територій, щоб оголосити повну перемогу.

У суботу іракські контртерористичні підрозділи заявили, що вони взяли під свій контроль центр Тал-Афар, включаючи його історичну частину.

За даними іракських військових, наразі війська утримують 94% міста — 27 з 29 районів, включаючи центр і старовинну цитадель.

Водночас, за даними The Wall Street Journal, сили Іраку звільнили усе місто від бойовиків.

Операція, підтримувана США, почалася через місяць після звільнення від ісламістів Мосула.

Таль-Афар був останнім великим бастіоном «Ісламської держави» на кордоні Іраку і Сирії.

Нагадаємо, у червні прем’єр-міністр Іраку Хайдар аль-Абаді офіційно оголосив про перемогу над «Ісламською державою» у Мосулі.

3 роки тому у липні 2014 року лідер «Ісламської держави» Абу Бакр аль-Багдаді оголосив про утворення «халіфату» в Іраку та Сирії.

Штурм Мосула почали восени 2016 року. У наступі на Мосул брали участь майже 100 тисяч осіб — солдати іракської армії, курдські загони (пешмерга), а також численні нерегулярні збройні формування. З повітря їх підтримували 90 літаків ВПС Іраку та міжнародної коаліції.

ЧИТАЙТЕ: Звільнення Мосула: 10 фактів про колишню столицю ІДІЛ в Іраку

Підписуйтесь на наш канал у Telegram