Сирія як частина плану Путіна залишитись при владі (огляд преси)

default/Сирія як частина плану Путіна залишитись при владі (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«Попри обіцянки, що країни світу будуть боротись зі змінами клімату, температура на планеті може піднятись ще на 0,7 градусів за Цельсієм. По це свідчить нове наукове дослідження. На думку вчених такий підйом може мати катастрофічні наслідки - починаючи від нестачі їжі і закінчуючи зникненням окремих видів флори та фауни… Нові дані оприлюднять у понеділок у Нью-Йорку після закінчення тижневих подій, присвячених зміні клімату. У п’ятницю Папа Римський Франциск звернувся з трибуни ООН до країн світу з моральним закликом негайно укласти «фундаментальні та ефективні домовленості» на майбутній зустрічі в грудні у Парижі, де і буде обговорюватись нова глобальна кліматична угода. Впродовж цього року країни висловлюють обіцянки того, скільки викидів вони готові скоротити у майбутні десятиріччя», - пише The New York Times. На Паризьку конференцію вже зголосились приїхати всі провідні держави світу, крім Індії.

Причини сирійської кампанії Путіна пояснює в The Washington Post Енн Епплбаум: «Початок путінської кампанії в Сирії, як і все, що він робить - це частина його плану залишитись при владі. У перші 10 років свого правління Путін пояснював свою легітимність приблизно так: я може і не демократ, але я даю вам стабільність, економічне зростання та вчасну виплату пенсій. В еру падіння цін на нафту та економічних санкцій, не кажучи вже про масштабну корупцію в державному секторі, такий аргумент вже не працює. Росіяни в цьому році помітно бідніші, ніж роком раніше. І ситуація схоже тільки погіршуватиметься. Тому новий аргумент Путіна фактично може бути таким: «Я може і не демократ і економіка можливо тоне, але Росія відновлює своє місце в світі. Крім того, альтернативою авторитаризму є не демократія, а хаос».  

«Росія залишається загрозою для України і доля цієї країни не може бути «розмінною монетою» у спробах заручитись підтримкою Москви у вирішені сирійської кризи, застеріг у неділю міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс. В інтерв’ю The Wall Street Journal напередодні Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, пан Рінкевічс привітав нинішнє зниження рівня насильства на сході України. В умовах, коли західні лідери кажуть, що сепаратисти, російські війська та важке озброєння залишаються в регіоні, міністр застеріг, що послаблення напруженості зовсім не є незворотним процесом. «Боюсь, якщо ми не приділятимемо уваги до України зараз, тоді на певному етапі ми побачимо те, як ситуація знову значно погіршиться. Я вважаю, що загроза досі існує», - цитує The Wall Street Journal Рінкевічса.  

«Сепаратисти взяли під контроль місцеву владу в Каталонії. Це стало результатом регіональних виборів, які можуть занурити Іспанію в найгострішу політичну кризу за останні роки. Мадриду може доведеться відкрито виступити проти уряду, який виступає за відокремлення одного з найбагатших регіонів країни. У неділю у виборах взяла участь рекордна кількість каталонців. Це голосування стало фактично референдумом за незалежність. Після підрахунку 98% голосів, коаліція націоналістів «Разом Так» може отримати 62 місця у місцевому парламенті. Ультраліва партія «Кандидати народної єдності», яка теж виступає на незалежність, планує мати 10 місць. Це означає, що у прихильників відокремлення буде абсолютна більшість голосів у місцевому парламенті, куди обирають 135 депутатів», - повідомляє The Guardian.

hromadske.tv