Урядові війська Сирії 12 липня підняли державний прапор на центральній площі у місті Дар’а, що на південному заході країни. Це було передбачено домовленостями, досягнутими напередодні між російською делегацією та повстанцями. Згідно з ними у контрольованій повстанцями частині міста планували сирійський прапор, однак урядові війська не повинні входити в місто.

Урядові війська Сирії 12 липня підняли державний прапор на центральній площі у місті Дар’а на південному заході країни. Це було передбачено домовленостями, досягнутими напередодні між російською делегацією та повстанцями. Згідно з ними у контрольованій повстанцями частині міста планували сирійський прапор.

Про це повідомляє сирійське державне агентство Sana.

«Війська увійшли, встановили прапор, зробили фото та після цього пішли», — сказав керівник центру Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини Рамі Абдель Рахман.

Загони саперів приступили до розчищення звільнених від повстанців районів від вибухових пристроїв, щоб ремонтні бригади змогли почати відновлення об'єктів інфраструктури.

Відновлення контролю сирійського уряду над містом Дар'а має символічне значення для режиму Асада, оскільки саме звідси розпочалося повстання проти нього у 2011 році.

Раніше центральна частина міста перебувала під контролем повстанців. Тут залишилося близько 2 тисяч повстанців із сім’ями. Угода передбачає їхню евакуацію і здачу зброї.

Повстанці хочуть покинути південний регіон і переміститися на північний захід, що межує з Туреччиною. Там залишився їхній останній опорний пункт.

Напередодні російська військова делегація увійшла в утримуваний повстанцями район Дар’а і почала переговори про його передачу під управління урядових військ. За досягнутою домовленістю, повстанці та опозиційні групи в місті повинні здати важку зброю.

 

28 червня війська Асада здійснили авіаудари на півдні Сирії: щонайменше 46 загиблих.

За даними правозахисників, за перші шість місяців 2018 року унаслідок бойових дій у Сирії загинули 4759 мирних жителів, серед них 1104 дитини та 798 жінок. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ У Сирії з весни воює нова російська приватна військова компанія — «Дождь»

https://hromadske.ua/posts/viiska-asada-zdiisnyly-aviaudary-na-pivdni-syrii-shchonaimenshe-46-zahyblykh

Раніше Верховний суд РФ відмовився визнати, що в Сирії війна.

У червні 2018 Сирійський центр моніторингу заявив, що наступ сил режиму президента Башара Асада за підтримки російських військ на південному заході Сирії змусив 45 тисяч громадян покинути свої домівки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ ОБЛИЧЧЯ СИРІЙСЬКОЇ ВІЙНИ. СПЕЦПРОЕКТ

Війна у Сирії почалася в березні 2011-го з демонстрацій у південному місті Дара. На хвилі протестів у Єгипті й Тунісі на стінах місцевої школи хтось написав антиурядові гасла. За це місцева влада запроторила за ґрати півтора десятка учнів віком від 12 до 15 років. З'ясувалося, що підлітків катували. Жителі міста вийшли на вулиці з вимогою покарати винних. По демонстрантах відкрили вогонь. Увесь 2011 у містах Сирії відбувалися протести проти репресій та корупції. Президент Сирії Башар Асад наполягав, що демонстрації – справа рук ісламських терористів та західних диверсантів.

У вересні 2015 року російські війська почали військову операцію в цій країні.

У 2016 році ООН визначила, що 13,5 мільйонів сирійців потребують гуманітарної допомоги, з них понад 6 мільйонів були змушені змінити місце проживання всередині країни. У 2017 році Управління Верховного комісара ООН у справах біженців заявило про 4,8 мільйонів сирійців, які залишили свою країну.

На шостий рік війни уряд контролював 34% країни, де мешкає 65 % населення, ще третину – ІДІЛ (10% жителів), 20% підконтрольні курдським формуванням, решту 13% – повстанці.

Протягом цього часу, за даними Сирійської спостережної групи з прав людини, загинуло від 437,363 тисяч сирійців. Сирійська мережа з прав людини зазначає, що 95% жертв – цивільні.
7,6 мільйонів переселенців залишили свої домівки всередині країни, 4 млн (відповідно до ООН понад) виїхали за межі країни – переважно в сусідні Туреччину, Ліван, Йорданію та Ірак.​

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біженці складають 1% від світового населення — дослідження

 

Поділитись: