Верховний суд Росії відмовився визнати, що Сирія перебуває у стані війни, та назвав ситуацію в цій країні «контртерористичною операцією».

Верховний суд Росії відмовився визнати, що Сирія перебуває у стані війни, та назвав ситуацію в цій країні «контртерористичною операцією».

Про це повідомляє «Коммерсант» з посиланням на юристку правозахисного центру «Меморіал» Ірину Соколову.

Верховний суд Росії не став розглядати скарги десяти громадян Сирії, які скаржилися через відмову надати їм притулок у Росії. Згідно з постановою суду, на їхній батьківщині нібито немає військового протистояння, відповідно позивачі «можуть не побоюватися особистого переслідування та нелюдського ставлення».

«Значна кількість населених пунктів Сирії приєдналася до режиму припинення вогню, на території республіки проводяться гуманітарні акції, надається медична допомога. З Сирією є авіаційне сполучення. Події, які відбуваються на території Сирії, мають специфічні характеристики контртерористичної операції, а не класичного військового протистояння з яскраво вираженою лінією фронту», — йдеться у рішенні Верховного суду РФ на скарги 10 сирійців, які отримала юристка Соколова.

У суді вирішили, що якщо в Сирії немає війни і люди можуть не боятися переслідувань, відповідно і їхні касаційні скарги не мають розглядатися.

Керівник Центру арабських і ісламських досліджень Російської академії наук Василь Кузнєцов сказав, що багатьом біженцям з Сирії немає куди повертатися, адже через бойові дії їхні оселі зруйновані.

За його словами, лише з січня по квітень 2018 року ще мільйон людей були змушені переїхати в інші райони країни через ризики для життя.

У червні 2018 Сирійський центр моніторингу заявив, що наступ сил режиму президента Башара Асада за підтримки російських військ на південному заході Сирії змусив 45 тисяч громадян покинути свої домівки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ ОБЛИЧЧЯ СИРІЙСЬКОЇ ВІЙНИ. СПЕЦПРОЕКТ

Війна у Сирії почалася в березні 2011-го з демонстрацій у південному місті Дара. На хвилі протестів у Єгипті й Тунісі на стінах місцевої школи хтось написав антиурядові гасла. За це місцева влада запроторила за ґрати півтора десятка учнів віком від 12 до 15 років. З'ясувалося, що підлітків катували. Жителі міста вийшли на вулиці з вимогою покарати винних. По демонстрантах відкрили вогонь. Увесь 2011 у містах Сирії відбувалися протести проти репресій та корупції. Президент Сирії Башар Асад наполягав, що демонстрації – справа рук ісламських терористів та західних диверсантів.

У вересні 2015 року російські війська почали військову операцію в цій країні.

У 2016 році ООН визначила, що 13,5 мільйонів сирійців потребують гуманітарної допомоги, з них понад 6 мільйонів були змушені змінити місце проживання всередині країни. У 2017 році Управління Верховного комісара ООН у справах біженців заявило про 4,8 мільйонів сирійців, які залишили свою країну.

На шостий рік війни уряд контролював 34% країни, де мешкає 65 % населення, ще третину – ІДІЛ (10% жителів), 20% підконтрольні курдським формуванням, решту 13% – повстанці.

Протягом цього часу, за даними Сирійської спостережної групи з прав людини, загинуло від 437,363 тисяч сирійців. Сирійська мережа з прав людини зазначає, що 95% жертв – цивільні.
7,6 мільйонів переселенців залишили свої домівки всередині країни, 4 млн (відповідно до ООН понад) виїхали за межі країни – переважно в сусідні Туреччину, Ліван, Йорданію та Ірак.​

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біженці складають 1% від світового населення — дослідження

Поділитись: