Блокування торгів цінними паперами компанії «Мотор Січ» та обшуки на ній можуть завдати шкоди українським та іноземним інвесторам.

Блокування торгів цінними паперами компанії «Мотор Січ» та обшуки на ній можуть завдати шкоди українським та іноземним інвесторам.

Про це повідомляє Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на своєму сайті.

Там також зазначають, що такі події стали можливими через застаріле законодавство у сфері захисту прав інвесторів.

«Чинне законодавство України не передбачає чесної, справедливої та прозорої системи, яка б захищала права інвесторів. Більш ніж 20 років Україна стояла на місці, не створюючи дієвих механізмів та інструментів захисту ані для українських, ані для іноземних інвесторів», — повідомив очільник НКЦПФР Тимур Хромаєв.

Він наголосив на необхідності створення механізмів, які б допомогли визначити шахрайство з грошима інвесторів та вчасно протидіяти йому.

В НКЦПФР додають, що вже давно напрацювали необхідні зміни разом з експертами МВФ, проте парламент досі не прийняв відповідний законопроект.

Через обшуки в «Мотор Січі», компанія не змогла провести збори акціонерів. Причиною цього стало блокування видачі списку акціонерів з боку Національного депозитарію України.

23 квітня у Запоріжжі Служба безпеки прийшла з обшуками до підприємств публічного акціонерного товариства «Мотор Січ». Обшуки проходять в рамках розслідування кримінального провадження про підготовку диверсії. Цього ж дня дві українські біржі припинили обіг акцій «Мотор січі»

Президент компанії повідомив, що обшуки СБУ можуть бути підготовкою до рейдерського захоплення підприємства.

Раніше повідомлялося, що завод «Мотор Січі» на окупованій Донеччині передали в управління за кордон.

«Мотор Січ» виробляє двигуни для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію у понад 100 країн світу.

Поділитись: